Podravka Vegeta - Zelina // Foto Ivo Čičin-MašanskerU 1. kolu 1. HRL, Lige za prvak, Podravka Vegeta pobijedila je Zelinu 35:26 (20:12). Iako na prvi pogled izgleda pristojna razlika u korist domaćina, treba reći da ima dosta primjedbi na igru i pomalo nonšalantni, ili možda samo nekoncentirani pristup. Nije ni Zelina pokazala neku posebnu igru, premali je fond raspoloženih igračica.

Trener Podravke Vegte Goran Mrđen radio je puno izmjena, a, objektivno, može biti zadovoljan samo krilima, osobito Ivom Pongrac.Sve ostalo je za raspravu. I vratarke (Kapitanović, Jukić) bez obzira n broj zapisanih obrana. Živković je imala temperaturu, pa je tek ”omirisala” teren na početku. Isti je slučaj s Havić, ali ni ona nije mogla iz istih razloga. 

Kod Zeline  najraspoloženija igračica bila je Andrea Šerić. Također i golmanica Simona Hajduk.

U idućim utakmicama i s idućim suparnicima morat će biti bolje, staloženije.

Ni jedan ni drugi trener nisu bili zadovoljni suđenjem. Ni publika. 

Kao u mnogim dvoranam širom Europe i u Koprivnici se gase radna svjetla za novinare. Nema smisla. Pa neka bude onda kratak izvještaj.

Iva Pongrac nakon ''egzekucije'' // Foto Ivo Čičin-Mašansker1. KOLO 1. HRL, LIGA ZA PRVAKA

PODRAVKA VEGETA – ZELINA 35:26 (20:12)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana Gimnazije Frana Galovića. Gledatelja 200. Suci: Josip Kuhar (Samobor) i Damir Prelčec (Zagreb). Nadzornik: Željko Krajc (Zagreb).

PODRAVKA VEGETA: Jukić (1+0), Kapitanović (12+0), Milenković; Čović 3, Gavranić 1, Pongrac 8, Havić 1(1), Živković 3, Vukojević 4, Nemaškalo 5, Zagorščak, Milanović Litre 2, Dragišić, Vidak 5, Trifunović 2(1), Poljak 1. TRENER: Goran Mrđen.

ZELINA: Sanader (1+0), D. Žigrović, Hajduk (13+0); Ercegovac 1, M. Žigrović, Prusina, Madžarac, Šandor 3, Pavlović 4, Šerić 11(2), Vulić 3, Horvat 4, Galić. TRENER: Nikola Nikolac.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 5(2), Zelina 2(2).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 4 minute (Poljak, Vidak), Zelina 12 minute (Šerić 2+2, Galić 2+2, Ercegovac, Vulić).

IGRAČICA UTAKMICE: Iva Pongrac (Podravka Vegeta)

Darovi kadetkinjama // Foto Ivo Čičin-Mašansker

Uoči utakmice predstavljene su i darivane prvakinje Hrvatske, mlađe kadetkinje. (na slici im Podravkine darove predaje član UO RK Anđelko Stričević).