Rukometašice Podravke Vegete su odigrale i peto kolo 1.HRL za žene na gostovanju u Dugom Selu i upisale pobjedu 21:31, poluvrijeme 13:16. Posljednje je to kolo uoči reprezentativne pauze koje većim dijelom prvog poluvremena i nije izgledalo ponajbolje po koprivničke rukometašice. Punih 20 minuta vodila je ekipa Dugog Sela uz odličnu podršku s tribina, a vidjelo se da je minimalan poraz u prošloj sezoni od ove ekipe ostavio trag na ekipu pa su utakmicu ušle u grču.

Zadravec je u trećoj minuti presjekla loptu i zabila iz kontre za 0:1, ali ubrzo su uslijedile greške u našim redovima, promašeni su neki ziceri, a standardno je raspoložena bila i Mara Plašić što je dovelo do vodstva domaće ekipe od 5:1. Pozvao je trener Ivica Obrvan nakon osam minuta time out. S obzirom na velik zaostatak nisu to lako mogle stići podravkašice, a preokret donose sestre Pandža za priključak i izjednačenje, a Franušić zabija za vodstvo Podravke u 22. minuti. Serijom od četiri pogotka uspjele su se naše djevojke odvojiti pred kraj poluvremena te na odmor odlaze u plusu, s rezultatom 13:16.

U drugom su poluvremenu već u prvim minutama igračice Podravke Vegete podigle ritam te pokazale nadmoć u obrani pa su u 13 minuta primile tek jedan pogodak, a zabile sedam što je bilo sasvim dovoljno da se podravkašice uvjerljivo odvoje i da mirno privedu utakmicu kraju te je okončaju s uvjerljivom prednošću 21:31 te nova dva boda ponesu u Koprivnicu.

Katarina Pandža danas je postigla 10 pogodaka za Podravku, a Lucija Bešen je upisala 12 obrana.

Sigurno da je taj gorak okus iz prošle sezone ostao u ustima i da su to na početku utakmice igračice imale u glavi. Kako je utakmica odmicala vidjela se naša individualna kvaliteta, ali i ona fizička u obrani. Posebno se to vidjelo u drugom poluvremenu kada smo dali malo više gasa i stvorili razliku koja nam je osigurala jednu mirnu završnicu – rekao je pomoćni trener Marko Brezić nakon utakmice.

Jako smo loše ušle u utakmicu, imale smo dosta tehničkih pogrešaka, ali vratile smo se i na kraju prvog poluvremena smo poveli te do kraja prvog dijela imali prednost od tri pogotka. U drugom poluvremenu smo bile puno bolje i na kraju pobijedile s velikom razlikom. Mislim da je danas glava bila puna jer smo bile svjesne što se dogodilo prošle sezone u ovoj utakmici no na kraju smo se opustile, odigrale našu igru i akcije i na kraju zasluženo slavile – rekla je Katarina Pandža.

Sada slijedi reprezentativna pauza, a nakon toga povratak prvenstvenim obavezama i priprema za kvalifikacije za Europsku ligu za koje je prva utakmica na rasporedu sredinom studenog. Podravka Vegeta će svoj prolaz u grupnu fazu tražiti preko švicarske ekipe Spono Eagles iz Nottwila.

PODRAVKA VEGETA: Tucaković, Bešen (10+2); Zadravec 2, Vuković 1, K. Pandža 10(3), Popović, Franušić 1, Mrđen, L. Kalaus 1, D. Kalaus Žulj, Šenvald 1, Vuljak 3, Barišić 2, Šimara 3, A. Pandža 6(1), Mamić 1. TRENER: Ivica Obrvan.