Rukometašice Podravke Vegete su upisale još jednu vrijednu pobjedu na gostovanju u Sesvetama te se u Koprivnicu vraćaju s novim bodovima uz rezultat 22:37, poluvrijeme 10:20. Zasad je učinak maksimalan sa svim pobjedama no u narednim ih danima čeka iznimno naporan tempo te se fokus samo prebacuje s utakmice na utakmicu. U utorak je na rasporedu Osijek na domaćem terenu i to 10. kolo, a sljedeće subote i nedjelje dvije kvalifikacijske utakmice u Koprivnici protiv švicarskog Spono Eaglesa.

Danas su rukometašice dobro krenule u utakmicu uz početno i jedino vodstvo domaćina 1:0, vrlo brzo su okrenule u svoju korist i nakon osam minuta, serijom od 7 pogodaka dolaze do vodstva koje za domaću ekipu ostaje nedostižno, Uspjela se malo podići domaća ekipa no nastavile su u dobrom ritmu koprivničke rukometašice i do poluvremena imale sigurnih +10, rezultat je bio 10:20.

U drugom poluvremenu nešto je bolje krenula ekipa Sesveta no kontrolirale su to podravkašice u svojem tempu. Povećavale su i do kraja svoje vodstvo uz sjajno raspoložene Šimaru i Zadravec koje su uz stopostotni učinak zabile svaka po 6 pogodaka.

Nakon utakmice izjave su dali trener Ivica Obrvan i Nikolina Zadravec.

Zagrijavanje u Sesvetama

Odigrana je još jedna prvenstvena utakmica u Sesvetama. Ušle smo maksimalno fokusirano od prve minute. Igrale smo jaku obranu i vukle u leđa tijekom cijele utakmice. U drugom poluvremenu zabile smo dosta lakih golova i stvorile razliku. Zaslužena dva boda. Sada nas očekuje utakmica sa Osijekom i nakon toga najvažnije utakmice u sezoni, za prolazak u Europa ligu – rekla je Nikolina Zadravec.

Team time out

Večeras smo pobijedili. Čestitke curama na dobrom angažmanu. Željeli smo vidjeti na ovoj utakmici protiv Sesveta određene stvari koje treniramo, nešto uspije, nešto ne, generalno moram biti zadovoljan pobjedom. Najvažnije je da se nitko nije ozlijedio. U očekivanju završnog tjedna prije reprezentativne stanke, imamo tri utakmice, a prva je u utorak protiv Osijeka u Koprivnici i onda nam u završnom dijelu tjedna slijede dvije najvažnije utakmice na kraju kalendarske godine protiv švicarske ekipe Spono gdje tražimo prolaz u grupnu fazu Europske lige što nam je velika želja i cilj. Nadam se da ćemo biti u pravom izdanju i da ćemo izboriti plasman u grupnu fazu Europa lige s čime bi obradovali i klub, sebe, a i naše navijače – rekao je Ivica Obrvan.

Sljedeće je kolo na rasporedu u utorak s početkom u 18.00 sati u ŠSD Josip Samaržija-Bepo.

SESVETE – PODRAVKA VEGETA 22:37 (10:20)
SESVETE – Gimnazijska dvorana. Gledatelja 150. Sutkinje: Ivana Kirasić i Vlatka Stipetić (Ogulin).
SESVETE: V. Mamić (5), Rezo (1), Krznar (4); Wurth 2, Lujić 3, Peričić, P. Krezo 2, Janković Miloš 1, L. Krezo 1, Gavrilović 1, Puđa, Zovko 1, Bikić 3, Kezić, Jurina 8(6), Hunjadi. TRENER: Nikola Škorić.
PODRAVKA VEGETA: Tucaković (2), Bešen (10); Zadravec 6, Vuković 2, K. Pandža 4, Popović, Franušić 3, Đelekovčan 1, L. Kalaus 1, D. Kalaus Žulj 3, Šenvald 2, Vuljak 2, Barišić 5, Šimara 6(1), A. Pandža 2(1), J. Mamić. TRENER: Ivica Obrvan.
SEDMERCI: Sesvete 6(6), Podravka Vegeta 2(2).
ISKLJUČENJA: Sesvete 2 min. (Lujić), Podravka Vegeta 10 min. (K. Pandža, Popović, L. Kalaus, Šenvald, Barišić).