Započeo je još jedan Memorijalni turnir Josip Samaržija-Bepo na kojem ove godine nastupaju tri ekipe i to Dunajska Streda, Krim Mercator i domaćin Podravka Vegeta. Ovo je osamnaesto izadnje tradicionalnog turnira koji održavamo u čast trenera Josipa Samaržije-Bepa, koji je ostavio neizbrisiv trag u rukometu i čije ime nosi sportska dvorana u kojoj se odigravaju utakmice. Upravo je on svojim predanim radom postavio temelje moderne Podravke, rukometne institucije kakvu imamo prilike gledati danas.

Prvi dan turnira na rukometni su teren istrčale slovačke prvakinje HC DAC Dunajska Streda koje su otpor pružale samo u prvim minutama. Iako su u tim prvim minutama Slovakinje došle i do minimalnog vodstva u dva navrata, podravkašice su preokrenule i do sredine poluvremena se odvojile na tri pogotka prednosti, a u 20. minuti već su poduplale prednost. Na odmor su podravkašice otišle s uvjerljivom prednošću i rezultatom 20:9.

Uz dobru razliku koju su stvorile za prvih 30 minuta u drugom su poluvremenu podravkašice mogle mirnije, a trener je priliku dao svim igračicama iz zapisnika. Najraspoloženija su ponovno bila krila pa je Šimara zabila 7, a Josipa Mamić šest pogodaka. Po četiri su zabile Pletikosić, Brkić i Katarina Pandža i sve to za konačan rezultat 36:22.

Drugi dan turnira odnosno u petak na rasporedu je utakmica između Krim Mercatora i Dunajske Strede, a u subotu nas čeka još zanimljiviji susret između Podravka Vegete i Krim Mercatora s početkom u 19.00 sati.

ŠSD Josip Samaržija-Bepo. Gledatelji: 500. Suci: Davor Lončar i Zoran Lončar iz Varaždina