TRENERI SURADNICI // Piše Snježana Petika

Ilustracija s utakmice Ppodravka Lino - Brod // arhivaRukometašice Podravke Lino jučer, u srijedu, odigrale su utakmicu poluzavršnice kupa Koprivničko-križevačke županije s ekipom ŽRK Mlinar u Križevcima i slavile pobjedom 28:39, poluvrijeme 14:17. Domaće igračice u utakmicu su ušle s više htijenja i borbenosti, a njihovi brojni prekršaji i naša brzopletost rezultirala je rezultatskom neizvjesnošću u početnom dijelu utakmice.

No, bez obzira na njihovo veliko htijenje i borbenost, domaćin nam takvom igrom nije mogao dugo parirati. Nakon promjene vratarke i ekipnog time-outa, koji smo zatražili nakon vodstva domaće ekipe 8:5, stvari sjedaju na svoje mjesto i na poluvrijeme se odlazi s tri gola prednosti za nas. U drugom poluvremenu obrambeno smo bili bolji, promjena obrane u 5-1 unijela je pomutnju u igru domaće ekipe, a njihove sve brojnije pogreške kažnjavali smo golovima iz kontri i polukontri.
Priliku da sudjeluju u pobjedi dobile su skoro sve raspoložive igračice.
Definitivno prvo ime utakmice je bila naša mlada vratarka Iva Šafar, uz već konstantno dobre Antoniju Oremović i Ivonu Mrđen, koje su u stopu pratile Tea Široki i Lara Pavlović. Kod domaćih igračica, iskusna Grbus uz pomoć Šimonek uspješno su nam parirale.
Kup natjecanje je uvijek posebno zbog činjenice što u jednoj utakmici uvijek može biti iznenađenja, čemu smo svi svjedočili prošle godine kada su igračice Podravke Lino dogurale do završnice. U jučerašnjoj utakmici nismo dozvolili nikakvog iznenađenja i plasirali smo se u daljnje natjecanje koje nam donosi još dodatnih utakmica u već prenatrpani natjecateljski kalendar, koji pomalo liči na NBA ligu. Ritmu utakmica subota-nedjelja dodajemo srijedu. Pomalo nas sustiže umor, odavno smo u pogonu, neke igračice već su odigrale više od 20 utakmica u vremenu iza nas, a do kraja godine čeka nas još šest utakmica u redovnom natjecanju i tradicionalni Božićni turnir u Sesvetama. Nešto takvo bilo je i za očekivati, jer smo već tri tjedna u ritmu odigravanja utakmica subota-nedjela. No, nema mjesta kukanju i plakanju, svi znamo kako ide ona poslovica što te ne ubije, to te ojača.

ŽRK MLINAR – RK PODRAVKA LINO 28:39 (14:17)
KRIŽEVCI – GŠŠD Ljudevita Modeca. Gledatelja: 120. Suci: Nenad Županić (Križevci) i Tomislav Vratić (Koprivnica). Nadzornik: Vladimir Jurenec (Koprivnica).
ŽRK MLINAR: Renjak, Pavliček; Perharić, Deković, Antolić 3, Horvat 4, Benčak, Grbus 9, Banić, Nemčić, Blažun 4, Jakopović, Čikulin 3, Šimonek 5. TRENER: Dario Sokač.
RK PODRAVKA: Markanović, Šafar; Karlovčan 3, Pejak 2, Benotić, L. Šenvald, Polančec, Zagorščak 2, Horvat, Alvir, Papac 1, M. Oremović 4, Pavlović 5, A. Oremović 9, Široki 5, Mrđen 8. TRENERICA: Snježana Petika.
SEDMERCI: Mlinar 2(1), Podravka Lino 3(3).
ISKLJUČENJA: Mlinar 6 miniuta (Grbus, Blažun, Šimonek), Podravka Lino 6 minuta (Pejak, Zagorščak, Alvir).