Dr. Boris Zubanović, dugogodišnji predsjednik Udruge hrvatskih rukometnih sudaca i član Upravnog odbora Hrvatskog rukometnog saveza, preminuo je u 80. godini života.

Dr. Zubanović rođen je 16. rujna 1937. godine u Novigradu Podravskom. Suđenjem se počeo baviti 1968. godine. Nakon dugogodišnjeg sudačkog staža, u kojemu je sudio 1. jugoslavensku i 1. hrvatsku rukometnu ligu, postao je međunarodni delegat suđenja. Od 1993. obnašao je funkciju predsjednika Zbora sudaca u sklopu Hrvatskog rukometnog saveza.

Udrugu hrvatskih rukometnih sudaca kakvu danas poznajemo ustrojio je 1999. godine baš dr. Zubanović i na njenom čelu je bio sve do 2010. godine.

Posljednji ispraćaj bio je u petak.

Dr. Zubanović bio je sudac i delegat na brojnim utakmicama rukometašica Podravke.