Ilstracija, Osijek - Podravka Vegeta // Foto ArhivaLokomotiva je večeras pobijedila u Rijeci i ostala praktički jedini ”protukandidat” Podravki Vegeti za osvajanje prvenstva. Zamet – Lokomotiva 21:22 (8:12). Nakon te utakmice i nakon 20. kola poredak na tablici 1. HRL je:1. Podravka Vegeta 38, 2. Lokomotiva 34, 3. Sesvete 32. 4. Zamet 31. Tako su Sesvete Agroproteinka i Zamet zamijenili mjesta.

U Rijeci nije bilo dileme oko pobjednika, tek se na kraju malo ”zakuhalo”. Jer u 39. minuti Zagrepčanke su vodile 10:17. Zamet se pomalo približavao, ali nije mogao dostići razliku koju je stekla Lokomotiva, pa se nakon smanjenja na 21:22 u zadnjoj minuti naslućivao mogući neriješeni ishod. No, ostalo je tako i Lokomotiva je zadržala četiri boda razlike od Podravke Vegete.

Daljnji raspored konkurenata je ovakav: u 23. kolu 16. travnja u Koprivnici se igra derbi prvenstva Podravka Vegeta – Lokomotiva, a u zadnjem, 26. kolu 7. svibnja, Koprivničanke gostuju kod Zameta. Utakmica koja bi mogla donijeti određene promjene u poretku na vrhu je u 24. kolu 23. travnja kada igraju Lokomotiva i Sesvete Agroproteinka.

No, što se Podravke Vegete tiče, pobjeda u derbiju s Lokomotivom rješava pitanje prvakinja.

Evo svih predstojećih utakmica prve četvorke od 21. do 26. kola.