Hrvatska Austrija // Foto HRSHrvatska ženska rukometna reprezentacija krenula je s pripremama za Europsko prvenstvo, što se u prosincu održava u Švedskoj. Prvu fazu priprema izabranice Gorana Mrđena imaju u Ivanić Gradu u sklopu kojih su odigrale prvu pripremnu uitakmicu protiv Austrije. U utakmici u kojoj su se testirale trenutne snage i stanje ekipe do pobjede stigle su rezultatom 36:28 (15:11).

Ivana Kapitanović skupila je velikih 18 obrana, a na svoj konto upisala je i jedan pogodak. Najraspucanije su bile Penezić sa sedam, Mičijević sa šest te Bašić i Milanović Litre s po pet pogodaka. Uzvratni susret na rasporedu je u subotu 8. listopada u 16 sati, u Grazu.

HRVATSKA – AUSTRIJA 36:28 (15:11)
HRVATSKA: Kapitanović (18+0), Bešen (0+1), Razum; Nemaškalo 1, Debelić, Čović 1, Mičijević 6, Krsnik, Penezić 7, Milanović-Litre 5, Janković 1, Džono, Marić 3, Franković 1, Bašić 5, Blažević, Vidak 1, Zadravec 1, P. Posavec 1, Gugić. IZBORNIK: Goran Mrđen.

AUSTRIJA: Flock, Blažek, Herrmann; Kaiser 1, Frey 8, Schindler, Bauer 3, Longvin 1, Tomasini, Stanić, Dedić 2, Kovacs 1, Gerisch 1, Huber 2, Ivančok 6, Bosch 3. IZBORNIK: Herbert Müller.Hrvatska Austrija // Foto HRS