Rukometašice Podravka Vegete danas su utakmicom u ŠSD Josip Samaržija-Bepo protiv Bjelovara otvorile 3. kolo 1.HRL za žene te uvjerljivo slavile  37:17.

Na početku nešto opušteniji ulazak u utakmicu, da bi rezultat nakon prvih 10 minuta bio 4:2, a brzom tranzicijom razlika je ubrzo postajala sve veća. Prednost bi već tada bila i izraženija, no Karmela Pokopac na vratima Bjelovara imala je nekoliko veoma dobrih obrana. Sredinom prvog dijela naša ekipa imala je vodstvo 8:4, pri čemu je hitrim prodorima preko lijevog krila Andrea Šimara najviše dolazila do izražaja te za nju gošće nisu nalazile rješenja u obrani. Podravkašice su prednost nastavile graditi pa su nakon prvih 30 minuta imale uvjerljivih +9 (17:8).

U drugom dijelu, ista priča. Svoju priliku najbolje su iskoristile mlade snage koprivničke ekipe, Kala Kosovac i Katja Vuković koje su probojima s krila opravdale povjerenje trenera Ivice Obrvana, ali i stekle važne minute i iskustvo. Proradio je i šut izvana pa je semafor, već nakon nepunih 6 minuta igre u nastavku, pokazivao 20 golova domaće ekipe. Bila je to utakmica u kojoj su priliku dobile sve naše igračice, dok se jedan dio njih također djelomično i odmorio za novi subotnji europski izazov. Veliki pljesak publike u 55. minuti izazvala je predivna akcija. Nakon što je Lucija Bešen upisala novu obranu, asistencijom preko cijelog terena ‘pronalazi’ raspoloženu Katju Vuković koja lakoćom postiže novi pogodak. Na kraju zaslužena pobjeda i slavlje rezultatom 37:17.

Najviše pogodaka večeras su zabile Katja Vuković (8), Kala Kosovac (6) i Andrea Šimara (5), dok su u redovima Bjelovara najviše zabile Karmen Paštar (4) i Ana Maria Gavrić (4).

Rukometašice trenera Ivice Obrvana sada se u potpunosti okreću trećem kolu EHF Lige prvakinja kada u subotu, 21. rujna u 18:00 u ŠSD Josip Samaržija-Bepo dočekuju rumunjsku ekipu CSM București.

Uoči početka utakmice održana je kratka svečanost za Romanu Mihalec koja je šest godina provela na mjestu glasnogovornice u Rukometnom klubu Podravka i koja će dosadašnje poslovne izazove zamijeniti novim iskustvima. Cvijeće i poklon u ime cijele ekipe Romani je uručila kapetanica ekipe Sara Šenvald. Iako su emocije bile na vrhuncu prema Romani se uputila i direktorica Rukometnog kluba Podravka Vlatka Mihoci koja je također predala cvijeće, sliku i dres s njezinim imenom u ime kluba i njezinih najbližih suradnica.

Čestitam curama pobjedi, mislim da smo dobro igrale, poštovale smo dogovor i akcije. Okrećemo se Bukureštu u subotu i pripremi za tu utakmicu – rekla je Hannah Vuljak.

Znali smo koji nas ritam očekuje, a utakmicu smo igrali danas jer nam se po rasporedu preklapa s utakmicom Lige prvakinja. Cure su odigrale raspoređenom minutažom. Utakmica nije imala nikakvog intenziteta, ali takva je razlika trenutno između Podravke i ostalih ekipa no i u takvim utakmicama treba pronalaziti motive. Sutra se već krećemo pripremati za subotu i može se dogoditi da u toj utakmici mi budemo u podređenom položaju s obzirom na kvalitetu protivnica. Za danas smo upisali visoku pobjedu i čestitam djevojkama na tome, a mi se okrećemo novim izazovima – rekao je trener Ivica Obrvan.

RK Podravka Vegeta – ŽRK Bjelovar 37:17