Koprivnica je već na startu prvenstva u prvom kolu bila domaćin najvećeg hrvatskog derbija između Podravka Vegete i Lokomotive i slavila uvjerljivom pobjedom 39:23, poluvrijeme 16:11. Praktički je današnjim susretom jedna ruka već na prvenstvenom peharu iako nas očekuje jako dugo i uzbudljivo putovanje prvenstvenim izazovima.

Da su podravkašice u ovoj sezoni kvalitetnija ekipa, trener Ivica Obrvan nije krio ni u najavnoj konferenciji za medije, a danas je Podravka Vegeta pod njegovim vodstvom potvrdila svoju snagu i to već u prvom poluvremenu.

Prvih desetak minuta Lokomotiva je donekle držala korak s podravkašicama, a u 15. su minuti naše djevojke bile na +3. Do poluvremena su uz vjetar u leđa vratarke Bešen koja je upisala osam obrana i najefikasnije Mamić i Šenvald s po četiri pogotka imale lijepu prednost od pet pogodaka uz rezultat 16:11.

S dobrim intenzitetom, nastavile su podravkašice i u drugom poluvremenu, a trener Ivica Obrvan imao je mogućnost rotirati sve igračice iz zapisnika. Svoje je prve minute u dresu Podravka Vegete upisala i Kala Kosovac.

Ne treba trčati pred rudo, ali raspored je odredio da se derbi odigra u prvom kolu pa je izvjesno da će podravkašice podići prvenstveni trofej u ovoj sezoni, posebno uz akumuliranu prednost i rezultat 39:23. Ovo je jedna od najuvjerljivijih pobjeda Podravka Vegete u derbiju s Lokomotivom u bližoj povijesti no derbi je derbi i uvijek nosi jednu težinu.

Danas su u redovima Podravka Vegete najefikasnije bile Mamić i Šenvald, svaka s po 7 pogodaka, a kod Lokomotive najviše je do izražaja došla Trunkova. Podravkašice nemaju puno vremena za odmor jer već u petak putuju u Mađarsku gdje ih očekuje utakmica 2. kola Lige prvakinja s aktualnim mađarskim prvakinjama FTC Rail Cargo Hungaria.

Izjave nakon utakmice dali su trener Ivica Obrvan i igračica Matea Pletikosić.

, RK Podravka Vegeta vs RK Lokomotiva Zagreb, 1HRLŽ, Koprivnica, Hrvatska, 11.09.2024., Mandatory Credit © Jozo Cabraja / kolektiff
Čestitam curama na sjajnoj igri nakon jedne iscrpljujuće utakmice prije tri dana. Na nesreću nismo u toj utakmici bili okrunjeni pozitivnim rezultatom. Raspored je odredio da u prvom kolu igramo derbi, a razlika u kvaliteti je ove godine dosta velika. Bez obzira na to nismo očekivali ovako uvjerljivu pobjedu. Moj je zadatak bio u dva treninga, znajući da je naporno biti s glavom u treninzima s obzirom na fizički i psihički napor još od vikenda. Igrali smo prije svega protiv Lokomotive koja u dvokružnom sistemu nosi i odgovarajuću prednost ako pobijedite ili ne pobijedite s odgovarajućom razlikom. Cure su reagirale odlično, pokazali smo da je razlika u kvaliteti s pravom takva i na kraju zasluženo pobijedili – rekao je trener Ivica Obrvan.

Jako sam sretna i ponosna na cure i čestitam im na ovako velikoj pobjedi. Nismo očekivali da će biti s ovakvom razlikom i nismo imali puno dana za pripremu. Vidjeli smo prijašnje utakmice, ali smo se pripremali da neće biti lako jer to nikada nije lako protiv Lokomotive. Bile smo svjesne da smo se dobro pripremile i kako smo igrale u Ligi prvaka samo smo taj dobar osjećaj prenijele i ovdje na teren – rekla je Matea Pletikosić.

PODRAVKA VEGETA – LOKOMOTIVA 39:23 (16:11)
KOPRIVNICA – ŠSD ‘Josip Samaržija – Bepo’. Gledatelja 600. Suci: Tomislav Cindrić i Robert Gonzurek (Osijek).
PODRAVKA VEGETA: Tucaković (2), Bešen (9); Vuković 1(1), K. Pandža 4, Popović, Birtić 2, Kosovac 1, Ćurić 2(1), Pletikosić 4(2), Brkić 3, Šenvald 7, Vuljak 2, Šimara 1, A. Pandža 1, Prkačin 4, Mamić 7(2).
TRENER: Ivica Obrvan.
LOKOMOTIVA: Zetović (3+2), Kraljević (2+1); Burić 1, Tupek, Malec 3, Fratnik 2, Cvitanović, Trunkova 6, Lukšić 3, Japundža 2(2), Babara, Stanić, Sedloska 3, Würth, Zrilić 1, Mehmedović 2.
TRENER: Vedran Krkač.
SEDMERCI: Podravka Vegeta 9(6), Lokomotiva 2(2).
ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 8 min. (Brkić 2+2, K. Pandža, Mamić), Lokomotiva 4 min. (Burić, Trunkova).