Podravka - UmagU 18. kolu 1. HRL Podravka Vegeta očekivano visoko pobijedila je Umag 41:17 (16:6). Svlačionicu Podravke Vegete uoči utakmice napustila je Sandra Nikčević zbog povišene temperature.

Po običaju trener Hrupec isprobao je sve igračice, osim Jelčić. Žderić je do 48. minute imala 15 obrana, a do kraja je branila Kapitanović. Opet su krila bila vrlo efikasna, a potom pivoti.

Vesna Milanović Litre osim što je zabila četiri gola, privredila je i nekoliko sedmeraca. Mlade (Čović, Pongrac, Kapitanović) opet su dobro iskoristile priliku. Za nagradu Andrea Čović je i igračica utakmice.

Ostali rezultati 18. kola: Osijek – Zelina 21:29, Trešnjevka – Sesvete 34:26, Samobor – Koka 26:22, Izgradnja Zaprešić – Lokomotiva 0:10 bb.

U Pločama zaostalu utakmicu 14. kola odigrali su Dalmatinka i Lokomotiva. Rezultat 22:24, pobjeda Lokomotive. Podravka Vegeta ima 32 boda, Lokomotiva (s utakmicom manje) i Trešnjevka po 30. Lokomotiva je danas ”inkasirala” 4 boda, jer je pobijedila u Pločama i dobila bez borbe susret s Izgradnjom Zaprešić.

Utakmica 19. kola, iduća, između Lokomotive i Podravke Vegete 5. ožujka u Zagrebu dat će odgovor na pitanje o ovogodišnjim prvakinjama.

UTAKMICA 18. KOLA 1. HRL ZA ŽENE

PODRAVKA VEGETA – UMAG 41:17 (16:6)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana gimnazije Frana Galovića. Gledatelja: 170. Sutkinje: Marina Lukić (Zagreb) i Maja Vajdić (Koprivnica). Nadzornik HRS-a: Boris Bukurov.

PODRAVKA VEGETA: Žderić (15+1), Jelčić (-), Kapitanović (6+-); Čović 6, Vukojević 1, Kožnjak 5, Pongrac 6, A.M. Beljo, Petković 3(1), Zebić 3(1), Gaće 6(1), Milanović Litre 4, Havić 2, Tatari 1, Pušić 4. TRENER: Neven Hrupec.

UMAG: Stilinović (-), Pavić (8+0); Rajić 4(3), Mataija 5(1), Jurešić, Bebić, Martić, Šimičić 2, Špoljarić 1, Čorković 3, Bošković 2. TRENER: Dragan Rajić.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 4(4), Umag 6(4).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 4 minute (Čović, A.M. Beljo po 2), Umag bez isključenja.

IGRAČICA UTAKMICE: Andrea Čović (Podravka Vegeta).