Podravka Vegeta - Lokomotiva // Foto Ivo Čičin-MašanskerPuno grešaka na obje strane, brzopletost, silna želja, dosta oštrine, cijelo vrijeme tijesan rezultat , od 46. do 56. minute bez gola na obje strane – to je karakteristika derbi utakmice za naslov prvakinja u 1. HRL za žene između Podravke Vegete i Lokomotive, koja je završila pobjedom domaćina u Koprivnici sa 17:16 (8:8).

Podravka Vegeta - Lokomotiva // Foto Ivo Čičin-MašanskerNapad je bio na obje strane nemaštovit, bezidejan. Pojedinačni bljeskovi pokraj snažnih obrana donijeli su golove. No, prelom na utakmici napravila je ipak Mirjana Milenković, bez obzira što je Kapitanović do njenog ulaska u 46. minuti (15:14) obranila osam lopti, Milenković je u razdoblju od 10 minuta, kada nije pao gol ni na jednoj strani, obranila sedmerac Čalušić, a nakon 16:14 ulaz Oremović s krila. To je prelomilo utakmicu i rezultat, tako da je do kraja Podravka Vegeta vodila u 58. minuti 17:14, a onda zbog vlastite brzopletosti (Krsnik) pala su još dva gola Lokomotive za konačnih 17:16.

Podravka Vegeta - Lokomotiva // Foto Ivo Čičin-MašanskerPodravka Vegeta imala je dobra imena u Nemaškalo, Kapitanović i puno truda Krsnik i Vidak, ”zatajenje” krila Nikšić i Dragišić.

Lokomotiva je imala dobru Razum na golu (15 obrana), a dobro je spomenuti Čalušić i Larisu i Doru Kalaus.

Podravka Vegeta - Lokomotiva // Foto Ivo Čičin-MašanskerU Zagrebu je bilo 16:15 za Lokomotivu, ali usporedba dva rezultata više nije važna, jer je Podravka Vegeta praktički osigurala naslov prvakinja. Iz iduće četiri utakmici Koprivničankama su potrebna dva boda da i praktički osigura 1. mjesto. Suparnici su Split 2010 i ŽRK Split u Splitu, Đakovo u Koprivnici i Zamet u Rijeci.

Nije preuranjeno reći – prvenstvo je naše. Šteta da nakon utakmice nije bilo malo više zasluženog veselja.

Podravka Vegeta - Lokomotiva // Foto Ivo Čičin-MašanskerUTAKMICA 23. KOLA 1. HRL ZA ŽENE

PODRAVKA VEGETA – LOKOMOTIVA 17:16 (8:8)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana Gimnazije Frana Galovića. Gledatelja: 400. Suci: Dalibor Jurinović (Zadar) i Marko Mrvica (Biograd na moru). Nadzornik: Zlatko Ladić (Sračinec).

PODRAVKA VEGETA: Jukić, Kapitanović (8+0), Milenković (2+1); Nikšić 1, Dežić, Karlovčan, S. Šenvald, Krsnik 4, Milošević 1, Džono 1, Nemaškalo 6(1), I. Mrđen, Papac, Dragišić, Vidak 4(1), Franković. TRENER: Goran Mrđen.

LOKOMOTIVA: Razum (15+0), Krmpotić (-+0); Krešić, Ljubičić 1, Tvorić 1, Debelić, L. Kalaus 3, D. Kalaus 3, Oremović 3, Markov, Prevendar, Kragić, Živko, Čalušić 5(1), Zagorščak, Kajfeš. TRENER: Silvio Ivandija.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 2(2), Lokomotiva 2(1).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 4 min. (Milošević, Nemaškalo), Lokomotiva 4 min. (Debelić, Ljubičić).

IGRAČICA UTAKMICE: Mirjana Milenković (Podravka Vegeta).