Snježana Petika // Foto Ivo Čičin-MašanskerČesto se zna negativno govoriti o nostalgiji bilo kakve vrste. Kao da je nešto loše prisjećati se prošlih dana, kao da treba zaboraviti vlastite uspjehe i padove. Potez Nadzornog odbora o još čvršćem okupljanju igračica iz zlatnih Podravkinih vremena povlači crtu rasta kluba od početka pa do danas. Angažiranje Mirande Tatari Šimunović kao sportske direktorice stepenica je više s koje bi se moglo krenuti u veselije rukometne vode. Rezultati neće doći odmah, ali strpljenje ionako već dugo traje. Što o angažiranju Tatari Šimunović kažu direktorica Božica Palčić i trenerica Snježana Petika.

SNJEŽANA PETIKA // Dobrodošlica u klub žena

– Ja sam više za rad, manje za priču. Pozdravljam dolazak Mirande, želim joj dobrodošlicu u klub žena. Nadam se da će poslu pristupiti onako kako je igrala, srčano i uz najveći angažman i da ćemo pokušati napraviti sve da vratimo Podravki staru slave, iako bi radije vidjela Mirandu u šorcu i dresu.

EHF KUP // Moglo je i gore

– O kvalifikacijama za EHF kup rekla sam da je moglo i gore. Nitko nema pravo tražiti niti stavljati pred nas imperativ. Mi smo iz prošle sezone ostali bez pet igračica prve postave, pa mi vi sad pokažite jednu ekipu da preživi bez pet igračica iz prve postave. Popunili smo ekipu s Anom Toth, igračicom koja je igrala u Trešnjevki i vratila se s porodiljnog. Napunili smo se s igračicama koje su prošle godine igrale drugu ligu i ne možemo od njih očekivati da sada odjednom preuzmu slaganje rezultata.

PRVENSTVO // Nemamo pravo reći da smo bolji od svih ostalih ekipa

– Mi se trudimo, radit ćemo. Želja nam je i cilj da ponovno osvojimo i kup i prvenstvo. Ali nemamo pravo reći da smo bolji od svih ostalih ekipa. I Lokomotiva ima ohoho više reprezentativki od nas, Koka je jako dobra ekipa. Kad bi išli pojedinačno gledati po mjestima, možda smo jači za jedno-dva mjesta. Nemamo više pravo govoriti da smo igrački bolje od svih ostalih. No, mi ćemo se truditi, raditi i boriti da ponovno osvojimo kup i prvenstvo da bi iduće godine uz nekoliko pojačanja probali napraviti stepenicu više i onda govoriti o rezultatima.

Božica Palčić // Foto Ivo Čičin-Mašansker

BOŽICA PALČIĆ // POČETAK NOVE PODRAVKE

– Htjela bih na kraju reći rečenicu-dvije – rekla je direktorica Božica Palčić na press konferenciji u četvrtak – Miranda i ja zajedno smo igrale, znamo se, privatno smo se družili. Kad je došla Miranda rekla sam da bih možda osjećala dozu ljubomore da je došao netko drugi. Ali Miranda je osoba koju znam, vesela, živa i iskrena. Neće biti problema i dobro ćemo surađivati kao i sa Snježanom i Ljerkom koje su također igrale s nama. Možda je to početak jedne nove Podravke, da se RK Podravka vrati na stare staze slave kako je to bilo nekad. To nam je svima želja i cilj i nadam se da ćemo to u dogledno vrijeme ostvariti.

KUP EHF-a // Viborg je dobra ekipa

– Što se tiče ulaska u grupnu fazu EHF kupa suparnik Viborg već nam je stari znanac. To je klub s renomeom, bivši europski prvak i sigurno da je mamac i za publiku. To nam otežava posao u jednom dijelu, mada imamo informaciju da to više nije ekipa kakva je bila nekad, ali još uvijek je dobra. Pobijedili su doma Mitdjylland koji igra Ligu prvakinja. Definitivno su dobra ekipa.