S utakmice Rusija - Hrvatsja // Foto David KrananskiHrvatske juniorke izgubile su utakmicu osmini finala Svjetskog prvenstva u Češkoj od Rusije 22:26 (9:12), te će razigravati za plasman od 9. do 16. mjesta. U utorak 10. srpnja suparnik im je Španjolska. Ostali parovi za plasman od 9. do 16 mjesta su: Danska – Rumunjska, Češka – Brazil, Austrija – Kongo. U četvrtfinalu sigraju Koreja- Francuska, Mađarska – Poljska, Norveška – Srbija, Švedska – Rusija.

Hrvatska je bolje otvorila utakmicu i povela 3:1 u 7. minuti. No, u 10. je 3:3, a već u 17. Ruskinje vode 8:4. Hrvatska je do poluvremena uspjela smanjiti na tri gola zaostatka. Drugo poluvrijeme bolje započinju Ruskinje i u 45. minuti imaju +5, 22:17.

U prilično gruboj utakmici sa čak 30 minuta isključenja bolje su se ipak snašle Ruskinje. Svoj 26. gol postigle su u 50. minuti, 26:19 i do kraja više nisu dale niti jedan. Hrvatska je postigla samo tri, nedovoljno za više od časnog poraza.

– Previše smo griješili da bismo postigli nešto više u ovoj utakmici. Rusija nije igrala puno bolje od nas, no previše naših grešaka nije nam dopuštalo da smanjimo zaostatak. Zbog toga najviše žalim, naravno čestitam Rusiji na prolasku među osam najboljih na svijetu – rekao je izbornik Nenad Šoštarić.

SP JUNIORKI, OSMINA FINALA

RUSIJA – HRVATSKA 26:22 (12:9)

BRNO – Dvorana Vodova. Gledatelja: 200. Suci: Juan Lopez Grillo i Sebastian Lenci (Argentina).

RUSIJA: Vakhterova (4+0), Anoshkina (4+0); Chernova 7, Sukhanova 2, Pavlova 3, Rachiteleva, Dmitrieva, Danshina, Milova 5(2), Mikhaylyuta, Vyakhireva, Garanina, Petrova, Ikhneva, Pankovichenko 5, Chernobrovina 3. IZBORNIK: Anatoly Skorobogatov.

HRVATSKA: Jukić (5+-), Razum (3+0), Kapitanović (2+0); Dežić, Čović 1, Krsnik 1, Vukojević 1, Jakara, Toto 8(4), Debelić 1, Dragišić, Žuliček, Ježić 4, Vidak 1, Milić 6. IZBORNIK: Nenad Šoštarić.

SEDMERCI: Rusija 2(2), Hrvatska 4(4).

ISKLJUČENJA: Rusija 16 minuta (Milova 2+2+2, Dmitrieva i Chernobrovina 2+2, Sukhanova), Hrvatska 14 minuta (Čović i Ježić 2+2, Krsnik, Vidak, Milić po 2).