Jedna pobjeda, dva poraza // Foto David KrnanskyNa SP juniorki u Češkoj, u susretu 3. kola u Brnu, hrvatska reprezentacija poražena je od Rumunjske 19:23. Nakon početnih 4:4, Rumunjke odlaze na 7:4 i 11:5. No, Hrvatska se trgnula, izbornik Šoštarić promijenio je obranu na 5-1, napad je profunkcionirao i u posljednju minutu prvog dijela Rumunjke ulaze s 11:9.

Izvještaj HRS-a

Presjekle su naše djevojke napad, odmah i pogriješile u pokušaju kontre i Rumunjke su 10 sekundi prije kraja prvog dijela zabile za 12:9. Drugo poluvrijeme bolje otvaraju Rumunjke i dižu na 15:11. Tri uzastopna gola Hrvatske približavaju je na 15:14 u 46. minuti. Bilo je to najbliže što je Hrvatska došla, Rumunjke s dva uzastopna gola dižu na +3 i tu prednost više nisu ispustile do kraja utakmice.

– Bili smo jako slabi danas. Osim što je ovo bila treća uzastopna utakmica u tri dana i što su djevojke bile već malo umorne, puno smo griješili. Dobro smo otvorili utakmicu, no, kao da smo se uplašili ranog vodstva, počeli smo griješiti u napadu. Rumunjke, od kad su preokrenule, znale su kako sačuvati svoju prednost. Imali smo malu šansu sredinom drugog poluvremena kad smo došli na gol zaostatka, no nismo uspjeli utakmicu održati neizvjesnom do samog kraja. Sada imamo dan odmora, a potom dva vrlo teška susreta u kojima ćemo pokušati izboriti plasman dalje – rekao je izbornik Nenad Šoštarić.

SP JUNIORKI U ČEŠKOJ S GRUPA 3. KOLO

RUMUNJSKA – HRVATSKA 23:19 (12:9)

BRNO – Dvorana Vodova. Gledatelja: 400. Sutkinje: Lythje Malene i Karine Christiansen (Danska).

RUMUNJSKA: Arghir, Ianasi 3, Ciunt, Perianu 4, Florea 1, Buceschi 8, Pricopi 1, Ivan 1, Safta, Predoi, Dedu, Florica 2, Barbos, Muresan, Varga 1, Apipiei 2. IZBORNIK: Costica Buceschi.

HRVATSKA: Jukić (5), Razum (4), Kapitanović; Dežić, A. Čović, Krsnik 1, Vukojević 2, Jakara, Toto 8, Debelić, Dragišić, Žuliček 1, Ježić 2, Vidak 2, Milić 3. IZBORNIK: Nenad Šoštarić.

SEDMERCI: Rumunjska 6(5), Hrvatska 7(6).

ISKLJUČENJA: Rumunjska 6 minuta (Ciunt, Pricopi, Ivan),Hrvatska 14 minuta (Čović 2+2, Krsnik, Vukojević, Žuliček, Ježić, Vidak).