Slavlje nakon pobjede // Foto IHFHrvatske kadetkinje na Svjetskom prvenstvu u Makedoniji u D grupi u Ohridu pobijedile su i u utakmici 2. kola: Francuska – Hrvatska 16:23 (8:8). Time su se sa po četiri boda u poretku odvojili Portugal, Hrvatska i Crna Gora, a bez bodova su Angola, Francuska i Kina.

Nepogrešiva sa 7 m, Sara Šenvald // Foto IHFIzjednačena utakmica do 43. minute (14:15), a onda su hrvatske kadetkinje nanizale 8 golova u 12 minuta, a Francuskinje nisu zabile gol punih 13 minuta, ponajviše zbog odlične obrane. Podravkina Ana Krmpotić obranila je i tri sedmerca, ukupno 10 udaraca od 15 upućenih, a sa sedam metara nepogrešiva je bila pivot Sara Šenvald sa šutom 8/8.

U srijedu, 23. srpnja, u 3. kolu sastaju se Portugal – Francuska, Crna Gora -Hrvatska i Angola – Kina.

Izbornik Branko Šebek // Foto IHF

UTAKMICA D GRUPE SP KADETKINJA

FRANCUSKA – HRVATSKA 16:23 (8:8)

OHRID – Sportska dvorana Biljanini izvori. Gledatelja: 200. Suci: Svavar Petursson i Arnar Sigurjonsson (oba Island). Delegati Aco Nikolovski (Makedonija) i Tadas Jansonas (Litva). IHF kontrolor Manfred Prause (Njemačka).

FRANCUSKA: Alric (3+9), Lo (3+1): Mandret, Derrien 1, Lepere 2(1), Sercien 1, Takamoud 2(1), Dos Reis, Millot, Sylla 2(1), Bouchard, Toublanc 2, Kieffer, Sajka 4, Plazanet 1. IZBORNIK: Christophe Caillabet.

HRVATSKA: Krmpotić (7+3, 10/15, 66,7%), Ečimović (8+0, 10/15, 44,4%), Šebalj (-+0); Zadravec 4, St. Posavec 2, Galetić 1, S. Šenvald 8(8), Boras, Čalušić 3, Perković, Zagorščak, Vlašić, Klarić 5, Vlajsović, Ljubičić, Pavković. IZBORNIK: Branko Šebek.

SEDMERCI: Francuska 6(3), Hrvatska 9(8).

ISKLJUČENJA: Francuska 8 minuta, Hrvatska 14 minuta.

Rezultati 2. kola D grupe: Angola – Crna Gora 17:22 (9:13), Kina – Portugal 15:27 (7:15).

Poredak nakon 2. kola: 1. Portugal 4 (+17), 2. Hrvatska 4 (+13), 3. Crna Gora (+10), 5. Angola 0 (-10), 6. Francuska 0 (-12), 6. Kina 0 (-17).

Rezultati 1. kola D grupe: Portugal – Angola 33:28 (17:10), Crna Gora – Francuska 28:23 (12:10), Hrvatska – Kina 22:17 (7:8).