Hrvatska - Kina // Foto IHFHrvatska kadetska reprezentacija u prvom nastupu na Svjetskom prvenstvu u Makedoniji u 1. kolu D grupe pobijedila je reprezentaciju 22:17 (7:8). Nastupile su i tri Podravkine reprezentativke: Ana Krmpotić, Ena Zagorščak i Sara Šenvald.

Počelo je obostrano dobro i prvih šest minuta igra je bila izjednačena, s tim da nešto slabija obrana Hrvatske dopušta Kineskinjama da se odvoje na +2 (5:3) . Hrvatska s dva uzastopna pogotka poravnava na 5:5 i onda se igralo pogodak za pogodak. Dvije minute prije odlaska na odmor Kina osigurala minimalnu prednost od 8:7.

Nakon desetak minuta izjednačene igre u drugom poluvremenu Hrvatska se polako počela dizati u rezultatu, napravila seriju od 4-0 i već je bilo 15:11. Nošene dobrim reakcijama vratarke Magdalene Ečimović (20 obrana) uspjele su mlade reprezentativke tu prednost zadržati sve do kraja i do konačnog rezultata 22:17.

Kod Hrvatske najbolje su bile Nikolina Zadravec i Iva Galetić svaka s po četiri pogotka, dok je vratarka Magdalena Ečimović zaustavila 20 lopti.

– Zadovoljan sam samo igrom u drugom poluvremenu. Nismo bili dovoljno koncentrirani u prvom dijelu, ali dobra obrana i odlične reakcije vratarke Ečimović na kraju su nam donijele pobjedu – rekao je izbornik Šebek nakon susreta.

U 2. kolu u utorak 22. srpnja Hrvatska igra s Francuskom.

KadetkinjeLogo1UTAKMICA D GRUPE SP KADETKINJA

HRVATSKA – KINA 22:17 (7:8)

OHRID – Sportska dvorana Biljanini izvori. Gledatelj: 100. Suci: Cheickh Mohamed Fadel i Faye Abdoulaye (oba Senegal).

HRVATSKA: Krmpotić (0+-), Ečimović (20+0, 20/36, 55,6%), Šebalj; Zadravec 4(2), St. Posavec 3, Galetić 4, S. Šenvald, Boras, Čalušić 2, Perković, Zagorščak 1, Vlašić 2, Klarić 3, Vlajsović 1, Ljubičić 1, Pavković 1. IZBORNIK: Branko Šebek.

SEDMERCI: Hrvatska 3(2), Kina 2(2).

ISKLJUČENJA: Hrvatska 8 minuta, Kina 6 minuta.

Rezultati 1. kola D grupe: Portugal – Angola 33:28 (17:10), Crna Gora – Francuska 28:23 (12:10), Hrvatska – Kina 22:17 (7:8).