Ovogodišnji Špancirfest u Varaždinu uz veliku živost i zabavu koja se nudila na svakom koraku za sve posjetitelje, goste i turiste, donio je i prezentaciju sporta koji je mnogima drag, rukometa. Posjetitelji su imali priliku na štandu HRS-a upoznati rukometne reprezentativce i reprezentativke, a i one najmlađe članove projekta Vrtko koji se provodi u gradovima diljem Hrvatske, a već dvije godine i u Koprivnici. Pokretač projekta bio je Rukometni klub Podravka u suradnji s Malom sportskom školom Koprivnica u kojem su obuhvaćena djeca iz dječjih vrtića Tratinčica, Igra, Sv.Josip i Smiješak. O najmlađima i samom projektu Europske rukometne federacije Hrvatskog rukometnog saveza su pričale trenerice Marina Tomac Rojčević, Ivana Gregurina, Janja Blažek, Valerija Mihac Jertec i Natalija Tomac Kelek.

Jedan od dana koji je bio ispunjen profesionalnim sportašicama i sportašima bio je rezerviran i za seniorske reprezentativke bio je rezerviran i za rukometašice koje su ujedno i igračice Podravka Vegete te trenera Ivicu Obrvana koji je ujedno i izbornik. Sa posjetiteljima su se družili trener Ivica Obrvan te igračice Kristina Prkačin, Sara Šenvald i Lucija Bešen. Djevojčice su iskoristile vrijeme za fotografiranje i autograme, a imale su priliku iz prve ruke čuti kako izgleda život profesionalnih sportašica. Divan događaj koji je svakako ostavio veliki trag među najmlađima, a nama je drago da smo bili dio ove priče.

Foto: HRS/kolektiff images