Hypo - Podravka Vegeta // Foto Ivo Čičin-MašanskerPodravka Vegeta čudesno se oporavila od umora koji je bio očit u susretu 1. kola Kandijinog turnira u Ljubljani s podgoričkom Budućnosti. U 2. kolu u subotu u podne svladala je Hypo i to s vodstvom u gotovo cijeloj utakmici. Hypo Nö – Podravka Vegeta 21:27 (13:14).

Odlično je odigrana obrana, a da na golu Hypa nije bila Hajgato (10+1) i napad bi se proslavio još i više nego što jest. Čvrsto i angažirano ginulo se za svaku loptu. Nije bilo bez grešaka (promašeni semderci i ziceri), ali tko pita nakon pobjede nas sudioncama Lige prvakinja.

Hypo - Podravka Vegeta // Foto Ivo Čičin-MašanskerNevjerojatna je bila probrazba od petka i umorne Podravke do borbene, svježe, brze Podravke u subotu. Pristupu igri pridonijelo je i dinamično vođenje susreta trenera Podravke Vegete Gorana Mrđena, koje je razbijalo strah, a korisne upute su ušle u uši igračica.

Iz Koprivnice je ujutro doputovala i poluoporavljena Ivona Mrđen, pa je tata Mrđen imao na raspolaganju 13 igračica.
Tako je Podravka Vegeta osigurala barem 3. mjesto, a za drugo će se boriti večeras s domaćinom, Krim Mercatorom.

Rezultati 1. kola
Budućnost – Podravka Vegeta 32:15 (18:5), Krim Mercator – Hypo Nö 33:25 (17:10)

Rezultati 2. kola
Krim Mercator – Budućnost 23:28 (8:13), Hypo Nö – Podravka Vegeta 21:27 (13:13)

3. kolo 17,30 Krim Mercator – Podravka Vegeta, 19,30 sati Budućnost – Hypo Nö

Hypo - Podravka Vegeta // Foto Ivo Čičin-MašanskerUTAKMICA 2. KOLA 12. MEMORIJALA VINKO KANDIJA U LJUBLJANI

HYPO NÖ – PODRAVKA VEGETA 21:27 (13:14)

LJUBLJANA – Sportska dvorana Krim na Galjevici. Gledatelja: 50. Suci: Juke Cvetko (Celje) i Dominik Majer (Trebnje).

HYPO NÖ: Flock (3+0), Sanko (-), Hajgato (10+1); Mittendrofer 1, Kiss 1, Goričanec 1, P. Kovacs 5(2), Budečević 4, Thurner 1, Wess, Bauer, K. Kovacs, Magloth, Mauler 3, Vijunaite 5. TRENER: Ferenc Kovacs.

PODRAVKA VEGETA: Jukić 1 (7+-), Kapitanović 1 (2+-); Dežić 4(2), Karlovčan 3, S. Šenvald 1, Milošević 4, Džono 3, Nemaškalo 6, I. Mrđen, Horvat, Petika, Franković 4, Pavlović. TRENER: Goran Mrđen.

SEDMERCI: Hypo Nö 4(2), Podravka Vegeta 4(2).

ISKLJUČENJA: Hypo Nö 6 minute (Budečević, Thurner, P. Kovacs umjesto trenera Kovacsa), Podravka Vegeta 6 minute (Karlovčan, Džono, Horvat).

IGRAČICA UTAKMICE: Elena Nemaškalo (Podravka Vegeta).