Zagrli me nježno // Foto Ivo Čičin-MašanskerU zadnjoj utakmici turnira u Slovačkoj rumunjski doprvak i kvalifikant za Ligu prvakinja Baîa Mare pobijedio je Podravku Vegetu 27:23 (13:13) i osvojio prvo mjesto sa šest bodova. Kako se stvorio krug ekipa koje su osvojile po dva boda u računici gol-razlike Podravka Vegeta ostala je najkraća i zauzela 4. mjesto.

Poredak: 1. Baîa Mare 6, 2. Iuventa Michalovce 2, 3. DVSC Debrecen 2, 4. Podravka Vegeta 2.

Kod nagrada pojedinkama najboljim strijelcem turnira s 20 golova proglašena je Podravkina Marijeta Vidak.

Marijeta Vidak, 20 golova // Foto Ivo Čičin-MašanskerTurnir neće ostati u lijepoj uspomeni zbog opetovanog nesklonog suđenja sudačke dvojke iz Slovačke. Sivák i Ot’apka ostali su zaista u tužnom sjećanju. Vrhunac je bio isključenje trenera Gorana Mrđena u odlučujućoj utakmici s Rumunjkama kod rezultata 23:20. Sudac je popratio isključenje rečenicom treneru: Ti su lud.

Ludi nismo, ali zbunjeni jesmo.

Zašto odlučujuća utakmica? Zato što bi pobjeda donijela prvo, a neriješen ishod drugo mjesto, dok je poraz zbog rečene gol-razlike značio četvrto

Inače, Podravke Vegeta s 12 igračica hrabro se nosila s Rumunjkama, koje su se mijenjale svake sekunde, a nije im bilo teško, bilo ih je 19. Doduše Pineau samo u zapisniku. Kad je Mrđen u 7. minuti stavio na gol Jukić, pogodio je. Uz Vidak bila je najbolja u Podravkinoj ekipi s 11 obrana, među kojima su i dva sedmerca skinuta brazilskoj reprezentativki Do Nascimento.

Vidak je, pak, bila odvažna, pucala je, a svaki udarac završio je uglavnom u mreži – zabila je 10 golova.

Antonia jukić // Foto Ivo Čičin-Mašansker

Kod Rumunjki središnja ličnost bila je golmanica Ionica Munteanu, imala je 16 obrana i da nije tako branila pitanje je kako bi sve to završilo, usprkos greškama koje Podravka Vegeta radi u napadu.

Do turnira u Budimpešti bit će bolje. Tamo će se uz domaći FTC naći i Siófok i poljski Lublin. Uz tri utakmice slijede još tri turnira s devet utakmica. Ima vremena za popravak i napredak.

UTAKMICA 3. KOLA 22. MEMORIJALNOG TURNIRA TOMÁŠ JAKUBČO, MICHALOVCE, SLOVAČKA

HCM BAÎA MARE – PODRAVKA VEGETA 27:23 (13:13)

MICHALOVCE – Chemkostav arena. Gledatelja: 100. Suci: Milan Sivák i Zbislav Ot’apka (oba Slovačka).

HCM BAÎA MARE: Munteanu (16+0), Dumanska (-); Do Nascimento 2(1), Oltean 1, Geiger 5, Tanasie 3, Pineau, Maior Pasca, Szucs, Abbingh 5(3), Ardean Elisei 4(1), Ježić 3, Marin, Tatar 1, Tomescu, Preda 1, Zamfirescu 1, Nechita 2, Viztiu. TRENER: Aurelian Rosca.

PODRAVKA VEGETA: Jukić (9+2), Kapitanović (0+0), Milenković (-); Nikšić, Dežić, Šenvald, Krsnik 1, Milošević 2, Džono 1, Nemaškalo 6, Dragišić 1, Vidak 10(1), Franković 2(1). TRENER: Goran Mrđen.

SEDMERCI: Baîa Mare 7(5), Podravka Vegeta 3(2).

ISKLJUČENJA: Baîa Mare 10 minuta (Szucs i Tatar 2+2, Preda 2), Podravka Vegeta 10 minuta (Nikšić za Gorana Mrđena, Šenvald, Krsnik, Milošević, Vidak).

CRVENI KARTON: Goran Mrđen (Podravka Vegeta) 51′, isključenje.

IGRAČICA UTAKMICE: Ionica Munteanu (Baîa Mare).