Abas Arslanagić // IlustracijaProslavljeni rukometni golman Abas Arslanagić gost je Rukometnog kluba Podravke u četvrtak 17. travnja. U koprivničkoj Gradskoj vijećnici, s početkom u 19 sati, bit će promovirana njegova knjiga “Rukometni golman – najvažnija karika uspjeha”, treća istoga autora. Prve dvije su “Na rukometnom golu” (1979.) i “Rukomet, priručnik za trenere i igrače” (1997.). Ovo je najopsežnija i najkompletnija knjiga, posvećena je trenerima i golmanima, objedinjujući njegovo bogato igračko i trenersko iskustvo.

www.abas.com.hr Abas Arslanagić rođen je u Derventi 1944. godine, a rukometom se počeo baviti sa 14 godina u rodnom gradu, a četiri godine kasnije u Beogradu je počeo profesionalnu karijeru. Kasnije, u Banjaluci, s ekipom Borca osvojio brojne titule, između ostalog, titulu evropskog prvaka 1976. godine. Za reprezentaciju Jugoslavije odigrao je ukupno 125 utakmica, osvojio dvije brončane medalje na svjetskim prvenstvima 1970. i 1974. godine, a imao je i dva nastupa za selekciju Svijeta.

Poslije igračke karijere bio je višekratno trener Borca, selektor jugoslovenske seniorske i juniorske ekipe. Trenirao je brojne klubove i reprezentacije Hrvatske, BiH, Katara.

Na tribini u koprivničkoj Gradskoj vijećnici promovirat će se knjiga (uz mogućnost kupnje). Tribinu će voditi novinar Ivo Čičin-Mašansker, a prisutni će biti treneri i igračice Rukometnog kluba Podravka i Rukometnog kluba Koprivnica te ostali zainteresirani.

Očekujemo vaš dolazak.

Više na www.abas.com.hr