Split 2010-  Podravka Vegeta // Foto Ljerka VreskU zaostaloj utakmici 18. kola državne prvakinje, Podravka Vegeta, pobijedile su Split 2010 na splitskim Gripama 24:30 (12:15) i tako zadržale primat u prvenstvu ispred drugoplasirane zagrebačke Lokomotive. Danas (u srijedu) odigrana je i zaostala utakmica 19. kola između Lokomotive i Trešnjevke. Pobijedila je Lokomotiva s 24:16 (11:10) i učvrstila drugo mjesto na tablici s odstojanjem od Podravke Vegete za dva boda: Podravka Vegeta 38, Lokomotiva 36.

Split 2010-  Podravka Vegeta // Foto Ljerka VreskČitavo prvo plovrijeme domaće su bile blizu. Semafor je u pet navrata pokazivao izjednačenja (1:1, 2:2, 7:7, 8:8, 9:9), do odvajanja na tri razlike došlo je tek krajem poluvremena. U drugom dijelu utakmice u dva navrata Split 2010 bio je na jedan razlike (11:12, 12:13), a u kasnijoj fazi utakmice, u 49. minuti bilo je 22:24. što se pred kraj popelo na 22:29. Bilo je dosta promašenih, izgubljenih lopti gošći, ali dva boda su osvojena.

Split 2010-  Podravka Vegeta // Foto Ljerka VreskIzuzetno su bile raspoložene vanjske pucačice: i Krsnik i Nemaškalo i Vidak zabile su po osam golova. Novost je da je u sastavu bila i Selena Milošević, a nije novost da su sastav popunjavale igračice Podravke Lino, ovoga puta Popović i Franušić.

Kao i obično u Splitu obitelji Podravkinih rsukometašica bili su dio gostujuće potpore igračicama (Kapitanovići, Jukići, Gugići), što potvrđuje i naša fotografija nećakinje Anamarije Gugić.

Split 2010-  Podravka Vegeta // Foto Ljerka VreskNe mora uvijek biti 10-15 razlike da bi pobjeda činila zadovoljstvo. Osobito je to važno kad se za dva boda mora na putu biti dva dana i s ranim (sutrašnjim) dolaskom u Koprivnicu. No, slijedi subota bez utakmice, pa do srijede i idućeg nastupa ima dana za obnovu i tjersanje umora.

Ovog vikenda zbog blagdana nema redovitog kola, a Podravka Vegeta će su srijedu 19. travnja unaprijed odigrati utakmicu 21. kola s Arenom u Koprivnici, a 22. travnja u 20. kolu gostuje u Bjelovaru.

Split 2010-  Podravka Vegeta // Foto Ljerka VreskUTAKMICA 18. KOLA 1. HRL ZA ŽENE

SPLIT 2010 – PODRAVKA VEGETA 24:30 (12:15)

SPLIT – Sportski centar Gripe mala dvorana. Gledatelja: 200. Suci: Petar Bulum i Nikola Carević (obojica Metković). Nadzornik HRS-a: Tihomir Kasunić (Karlovac).

SPLIT 2010: Stilinović, Ećimović; Zelić, Plazibat 1, Kežić 6(4), Surjan 1, Cvitanović, Rubić, Ercegović 1, Budić 3, Macan 5, Srbanović, Marić Banje 6, Sablić 1. TRENER: Nenad Rogulj.

PODRAVKA VEGETA: Jukić (4+-), Kapitanović (6+1), Hajduk (-); Dežić 2, Karlovčan, Popović, Krsnik 8, Milošević, Nemaškalo 8, I. Mrđen, Franušić, Vidak 8(1), Pavlović, Gugić, Debelić 4. TRENER: Goran Mrđen.

SEDMERCI: Split 2010 5(4), Podravka Vegeta 2(1).

ISKLJUČENJA: Split 2010 0 minuta, Podravka Vegeta 8 minuta (Vidak 2+2, I. Mrđen, Debelić)

IGRAČICA UTAKMICE: Marijeta Vidak (Podravka Vegeta).Split 2010-  Podravka Vegeta // Foto Ljerka Vresk