Podravka Vegeta - Split, ilustracija // Foto Ivo Čičin-MašanskerEHF je objavio nositelje sutrašnjeg (utorak, 25. listopada) izvlačenja parova 3. runde kvalifikacija za ligu EHF kupa. Podravka Vegeta je među 12 nositelja, grupe iz koje ekipe ne mogu igrati međusobno.

To su:

Hypo Niederösterreich (AUT)

HC Podravka Vegeta (CRO)

Viborg HK (DEN)

TTH Holstebro (DEN)

Super Amara Bera Bera (ESP)

Dunaujvaros Kezilabda Akademia DKKA (HUN)

Indeco Conversano (ITA)

SERCODAK Dalfsen (NED)

MKS Selgros Lublin (POL)

HC Dunarea Braila (ROU)

IUVENTA Michalovce (SVK)

Ankara Yenimahalle BSK (TUR)

Protivnici su im ekipe iz drugog ”lonca”, koji bi u prinicpu trebao biti izbor slabijih ekipa, ali tu su neka imena ”da se smrzneš”. Naravno, ne treba imati straha ni od koga, ali ne bi bilo dobro da se izvuku ruske ekipe Lada ili Kuban (zbog jačine ekipa i dugih putovanja), njemački Metzingen, mađarski Érd, norveški Byasen iz Trondheima…

POT 2

NFH Nykøbing Falster Håndbold (DEN)

Randers HK (DEN)

Brest Bretagne Handball (FRA)

Nantes Loire Atlantique HB (FRA)

SG BBM Bietigheim (GER)

TuS Metzingen (GER)

VfL Oldenburg (GER)

Alba Fehérvár HC (HUN)

Érd HC (HUN)

Byasen Trondheim (NOR)

Handball Club Lada (RUS)
Kuban (RUS)

Nakon kvalifikacijskih utakmica 3. runde, koje će se održati 12/13. i 19/20. studenoga, 12 pobjednika sudjelovat će od siječnja u ligi EHF kupa, grupnom natjecanje u četiri grupe s po četiri ekipe. Preostale četiri ekipe za popunu do broja od 16 sudionika stići će iz Lige prvakinja. To će biti ekipe koje nakon grupne faze zauzmu četvrta mjesta u grupi. Izvlačenja za tu fazu natjecanja bit će 24. studenoga.

IZVLAČENJE SUTRA U 11 SATI U BEČU

Izvlačenje parova za 3. rundu kvalifikacija je sutra u 11 sati u sjedištu EHF-a u Beču. Klubovi nisu pozvani na taj događaj, ali se izvlačenje može pratiti uživo na EHF Facebook Live i na youtube.com/ehfTV.
Izvlačenje će biti popraćeno i na live ticker i izvješćem na eurohandball.com i live tweets na @EHF.

Prema ljestvicama u nacionalnim ligama

POŽELJNI

NFH – Nykøbing Falster Håndbold (DEN)
Randers HK (DEN)