Stipe Relja (u sredini) prigodom dodjele godišnje nagrade za razvoj sporta // Foto Ivo Čičin-MašanskerPoznati nogometni i općenito sportski djelatnik Stipe Relja nakon duže bolesti preminuo je u Koprivnici u 78. godini života. On je svojim djelovanjem zadužio cjelokupni sport u Podravini. On je 1978. godine bio osniovač Nogometnog kluba Tehnika, čiji je predsjednik bio svih godina dosad.

U sportu je obavljao i druge dužnosti, pa je bio predsjednik Skupštine Slavena, član Izvršnog odbora Nogometnog saveza Koprivničko-križevačke županije, a bio je u jednom mandatu i član Upravnog odbora Rukometnog kluba Podravka.

Uz druga priznanja, 2011. godine dobio je godišnju nagradu za 2010. godinu Zajednice sportskih udruga grada Koprivnice za zasluge u razvoju sporta. S te svečanosti je i fotografija mkoju objavljujemo. Nositelj je i Plakete Nogometnog saveza Koprivničko-križevačke županije.

Stipe Relje pokopan je u subotu na Gradskom groblju u Koprivnici.