Rukometašice Podravka Vegete nisu uspjele iznenaditi protiv višestrukih osvajačica Lige prvakinja i najistaknutijeg europskog kluba GYORI AUDI ETO KC. Slavile su gošće 15:33, poluvrijeme 8:13.

Na samom početku Mađarice su konkretnija i dominantnija ekipa na terenu. Do šeste minute su imale čak pet pogodaka prednosti, ali nakon time outa koji je pozvao trener Zlatko Saračević dižu koprivničke rukometašice temperaturu u svojim redovima i vežu tri pogotka te smanjuju zaostatak na 4:6.

U nastavku puno trke na terenu, ali čvrsto djeluju u obrani i jedna i druga ekipa pa nema promjena na semaforu za domaću, ali ni gostujuću ekipu i u 18. minuti je 5:8. Pozvao je trener Gabor minutu odmora i uspjele su realizirati njegove igračice taj dugo očekivani pogodak. Već u sljedećem napadu za Gyor, sigurna je Dumanska i Podravka je pogotkom Beganović s crte opet na samo dva pogotka zaostatka.

Daljnji tijek utakmice i dalje nije u prilog favoritu današnjeg ogleda, čvrste su u obrani domaće rukometašice i ne dozvoljavaju Gyoru da napravi veće odvajanje, a dobru Podravkinu obranu prati i raspoložena Dumanska na vratima.

U 24. minuti susreta Podravka Vegeta je imala priliku da se priključi Mađaricama na samo pogodak zaostatka i to dva napada zaredom, ali propuštenu priliku kaznila je lobom Minko i Gyor je na +3. Do kraja ipak dominaciju na terenu drže odabranice Danyia Gabora pa rukometašice Podravka Vegete na odmor idu s pet pogodaka zaostatka.

Gošće su za otvaranje drugog poluvremena zaradile isključenje prekršajem Faluvegi na Lamprini Tsakalou koja ujedno i realizira sedmerac i Podravka Vegeta je ponovno na četiri pogotka zaostatka. Odvojile su se do sedme minute drugog dijela gošće na +6, a zbog isključenja Lamprini Tsakalou Podravka Vegeta je igrala bez vratara. Uslijedile su dvije pogreške za domaću ekipu, a posljedica je povećanje prednosti za gošće na +8. Pozvao je tada trener Zlatko Saračević minutu odmora, ali stalo je sve za koprivničke rukometašice i Gyor je na +10, a rezultat je u 43. minuti susreta 10:20. Slijedi razdoblje bez pogotka za našu ekipu, a u nastavku susreta trener Zlatko Saračević šansu daje mladim snagama Podravka Vegete pa su svoju europsku minutažu ponovno upisale Jandrašić, Buljan, Mrđen i Popović. Do kraja je mađarska ekipa slavila 15:33 na našem terenu. U ekipi Podravka Vegete danas je najefikasnija bila Lamprini Tsakalou sa sedam pogodaka.

Na konferenciji za novinare nakon utakmice svoje komentare dali su trener Zlatko Saračević i danas odlična Yuliya Dumanska.

Želim čestitati Gyoru na ovoj pobjedi kao i treneru Danyiu Gaboru. Igrali smo najbolje što smo mogli, ali imamo jako puno ozljeđenih igrača. Probali smo s Dejanom Milosavljević, ali kada sam vidio da više ne može odlučio sam je sačuvati za buduće utakmice kao i Carlos. Odlučio sam da uđu mlađe igračice koje su imale priliku iskusiti što znači igrati Ligu prvakinja. Ovo je definitivno bila prejaka utakmica za njih, ali imamo što imamo – rekao je trener Zlatko Saračević kojem je iz utakmice u utakmicu sve manje igračica na raspolaganju zbog ozljeda.

Yuliya Dumanska se također pridružila čestitkama mađarskoj ekipi te istaknula.

Bila je ovo stvarno teška utakmica, a mi imamo dosta mladih igrača i za našu je ekipu uvijek teško igrati protiv protivnika poput Gyora. Bez obzira na poraz zahvalna sam što igramo s ekipama poput njih i što možemo stjecati iskustvo u ovakvim teškim utakmicama jer će nam sve to dobro doći u budućnosti – rekla je Dumanska.

Iznimna nam je čast što je današnji dvoboj s najjačim europskim klubom u Sportskoj dvorani Gimnazije Fran Galović Koprivnica, s tribina sa srcem pratila i podržavala predsjednica Uprave Podravke Martina Dalić. Ponosni smo što je predsjednica za svoj prvi službeni posjet koprivničkim događanjima, odabrala europski rukomet. Svojim je posjetom, predsjednica Martina Dalić, dala potporu i najavila kako će i budućnosti pratiti Podravka Vegetu u domaćim i europskim izazovima.

Srčanu podršku s tribina pružile su predsjednica NO RK Podravke Ljiljana Šapina, predsjednica Uprave Podravke Martina Dalić i direktorica RK Podravke s.d.d. Vlatka Mihoci te članovi NO Marinka Akrap i Krunoslav Bešvir