Podravka Vegeta - Pitomača // Foto Ivo Čičin-MašanskerPodravka Vegeta u 8. kolu 1. HRL pobijedila je nove ligašice Pitomaču 37:24 (17:12). Ovo je još jedna utakmica u malom nizu u kojoj Koprivničanke u 1. poluvremenu muku muče s objektivno slabijim suparnicima, a onda pred kraj poluvremena malo dodaju gas, a u 2. poluvremenu dojure do visoke razlike. Kondicijski odlično pripremljene mogu svakoga pretrčati.

Međutim, tu brzinu i izdržljivost ne pretvaraju uvijek u golove, pa je ljutnja trenerice Snježane Petike opravdana: kod 11:10 morala je zvati minutu odmora.

Podravka Vegeta - Pitomača // Foto Ivo Čičin-MašanskerU dobrom dijelu utakmice dobro je branila Jukić, a Vidak je zabila 10 golova (četiri iz sedmeraca), pljesak je zaradila i Debelić: 5 golova, od čega onaj u 35. minuti lijevom, slabijom, rukom. Ostalo možete vidjeti u tzv. glavi (sastavi i golovi).

Bilo bi nepravedno ne spomenuti golmanicu Pitomače Melitu Jug, poniklu u Podravki, pa karijera u Trešnjevki i u Norveškoj, te još jednu bivšu Podravkinu igračicu, čelnu rukometašicu Pitomače Maju Kožnjak (8 golova).

U subotu u 16 sati Podravka Vegeta igra u danskom Viborgu prvu utakmicu 3. runde kvalifikacija za grupnu fazu EHF kupa. Sretno!

Podravka Vegeta - Pitomača // Foto Ivo Čičin-MašanskerUTAKMICA 8. KOLA 1. HRL ZA ŽENE

PODRAVKA VEGETA – PITOMAČA 37:24 (17:12)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana Gimnazije Frana Galovića. Gledatelja: 150. Suci: Hrvoje Čačić i Frano Josić (obojica Zagreb). Nadzornik HRS-a: Goran Stojanović (Osijek).

PODRAVKA VEGETA: Jukić (10+1), Kapitanović (-), Ećimović (2+0); Turk 2, Dežić 4(1), Karlovčan 3, Popović, Toth 4, Džono 2, Mrđen, Franušić, Vidak 10(4), Pavlović 1, T. Petika 3(3), Horvat 3, Debelić 5. TRENERICA: Snježana Petika.

PITOMAČA: Rajnović (1+0), Jug (12+0); Kožnjak 8(1), Kožarić 1, Čurić 1, Štefanec 3, Brlas, Kirin, Đud, Magić 1, Mioč 6(4), Šandor 4, Fel. TRENER: Vladimir Gašparac.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 8(8), Pitomača 6(5).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 10 minuta (Dežić 2+2, Mrđen, Franušić, Debelić), Pitomača 8 minuta (Kožnjak, Kožarić, Đud, Mioč).

IGRAČICA UTAKMICE: Marijeta Vidak (Podravka Vegeta).