Djevojčice 11.12.2016. TRENERI SURADNICI // Piše Đurđica Zečević

U sportskoj dvorani Gimnazije Frana Galovića u Koprivnici u nedjelju su odigrane utakmcie 4. kruga 1. hrvatske rukometne lige djevojčica (1. HRLD). Rezultati: Podravka – Zrinski 28:14 (19:7), KTC – Koka 23:19, Podravka – Koka 26:23 (11:14), KTC – Zrinski 28:16.

Djevopjčice 11.12.2016.Odlična rukometna nedjelja za mlade rukometašice Podravke i njihove vjerne navijače. Dok su u prijepodnevnom programu borbu za bodove vodile igračice godišta 2000 i mlađe, poslijepodnevni dio programa pripao je djevojčicama (godište 2004 i mlađe) iz gore navedenih klubova. U svim utakmicama prikazan je zaista kvalitetan rukomet bez obzira na pogreške u igri, koje su u ovom uzrastu i očekivane.

Djevojčice 11.12.2016.Mi smo prvu utakmicu sa Zrinskim, naročito prvo poluvrijeme, odigrale u furioznom tempu, odlično u obrani, a efikasno u napadu, što je rezultiralo visokim vodstvom već prilikom odlaska na odmor. U drugom djelu utakmice priliku su dobile i sve ostale igračice koje također nisu dopustile protivnicama da smanje rezultatsku razliku.

Djevojčice 11.12.2016.U utakmici sa Kokom druga pjesma. Ne toliko zbog naše nešto slabije igre, već zbog kvalitetnijeg protivnika. Dobra ekipa Koke, agresivna i čvrsta kao i uvijek, zadavala nam je problema dobrim dijelom utakmice. Poluvrijeme gubili smo s tri razlike, a stigle smo ih tek polovinom drugog poluvremena (18:18). Od tada se igra gol za gol do pred sam kraj (23:23), a tada tri naš gola za redom i konačnih 26:23 za nas.

Djevojčice 11.12.2016.U obje utakmice realizacijom se istakla Ema Đuranek, uz jako dobru pomoć igračica na poziciji krila (Sever, Strugar, Jagustin). U igri u obrani ugodno me iznenadila Balaško, koju sam uvela u igru nakon crvenog kartona Lee Hrupec.

Djevojčice 11.12.2016.Ekipa Podravke nastupila je u sastavu: Sremec, Međurečan 3, Jagustin 5, Halavuk, Dedi 6, Đuranek 16, Hrupec 3, Švenda 3, Skrbinšek, Balaško 1, Galinec, Žganjar, Valent, Strugar 8, Sever 9, Kovač.