1 HRLD 9 KOLO VŽ TRENERI SURADNICI // Izvještava Đurđica Zečević

FOTO // Nada Megerle

U 9. krugu, predzadnjem, državne lige za djevojčice godišta 2004/05. gostovali smo u Varaždinu, a za protivnice imali smo domaću Koku i Zrinski iz Čakovca. Rezultati: Zrinski – Podravka 18:29 (10:14) i Podravka – Koka 28:26 (17:12).

Pobjeda protiv Zrinskoga bila je očekivana i niti jednog trenutka nije dolazila u pitanje, iako ekipa Zrinskoga, koju vodi Darinka Pavleković, nekadašnja igračica Podravke, ima nekoliko vrlo kvalitetnih pojedinki. Nakon ”samo” +4 iz prvog dijela, u drugom smo dijelu bili efikasniji, sve do konačnih +11 na kraju.

S obzirom na dosadašnje rezultate, utakmica s Kokom bila je pravi derbi 9. kruga. Do sada neporažena Koka, pred svojom publikom, možda se i s pravom nadala skinuti nam ”skalp”, ali zahvaljujući vrlo dobroj i nadasve borbenoj igri Podravkinih djevojčica u tome nisu uspjeli. Dobru igru obiju ekipa kvarili su samo suci svojim čudnim, nadam se ne i namjernim odlukama, uglavnom na štetu naše ekipe. Jer, u utakmici 2×20 minuta dosuditi protiv jedne ekipe 12 sedmeraca i 16 minuta isključenja – malo je previše.

Iako su se neke igračice istakle dobrom realizacijom, ovaj puta pohvale zaslužuje cijela naša ekipa.

Sastav Podravke (golovi zbrojeni): Međurečan, Jagustin 3, Halavuk, Dedi 4, Đuranek, Smolak, Švenda, Stručić 12, Balaško 7, Galinec, Lukša, Perić 11, Megerle 13, Strugar 6, Sever 1.