Podravka Vegeta Sesvete Agroproteinka, ilustracijaPodravka Vegeta u zadnjem kolu prvog dijela prvenstva visokim rezultatom na gostovanju u Splitu pobijedila je Split 2010. rezultat 18:36 (8:16). Trojka Dežić, Karlovčan i Turk bila je izuzetno efikasna, zajedno su dale dva gola više nego čitava ekipa Splita 2010. Novoprodišla Ihnjava zabila je tri gola, od toga jedan iz sedmerca, sve iz četiri udarca.

Od početka se vidjelo da za Podravku Vegetu problema neće biti. naime vodstvo Koprivničanki 1:6 već u 6. minuti i 2:8 u 14-oj dalo je naslutiti u kojem pravcu ide susret, bez obzira na 4:8 u 15. minuti. U 20. minuti već je 5:11, a onda u 23-oj minuti približavanje Splita na samo tri gola razlike (8:11), uz samo tri promašaja Podravkinih igračica i tri obrane Kapitanović. Pet minuta do kraja poluvremena bilo je 8:13 i prvo je poluvrijeme završilo 8:16.

U 10 minuta drugog poluvremena Podravka Vegeta zabila je osam golova i u 41. minuti bilo je 10:24, pa odmah i 10:25, od čega su Karlovčan, Dežić i Turk zabile zajedno 20 golova.

U 41. i 44. te u 47. minuti iz sedmerca prinova u Podravki Vegeti Aljona Ihnjeva zabila je tri gola iz četiri udarca, a 15 minuta prije kraja vodstvo gošći bilo je 13:29. Deset minuta prije kraja susreta bilo je 15:30, a na kraju 18:36 – 18 razlike za Podravku Vegetu. Ugodno gostovanje u Dalmaciji.

U 14. kolu Podravka Vegeta gostuje u Umagu.

UTAKMICA 13. KOLA 1. HRL

SPLIT 2010 – PODRAVKA VEGETA 18:36 (8:16)

SPLIT – Mala dvorana Sportskog centra Gripe. Gledatelja: 100. Suci: Ivan Grbavac (Makarska) i Siniša Ravlić (Vrgorac). Nadzornik HRS-a: Đino Giljević (Ploče).

SPLIT 2010: J. Kapitanović (5+1), Stilinović (1+0); Plazibat 1, Kežić  Bodrožić, Jović, Cvitanović 1, Rubić 1, Budić 1, Romić, Sabljić, Zelić 1, Ivičević, Mistrić 9(3), Ercegović 4. TRENER: Nenad Rogulj.

PODRAVKA VEGETA: Jukić (-), I. Kapitanović 7(1), Ećimović (4+0); Turk 8, Dežić 5(2), Karlovčan 7, Popović, Toth 1, Džono 2, Mrđen 2, Vidak 1, T. Petika 1, Pavlović 3, Horvat, Ihnjeva 3(1), Debelić 3. TRENERICA: Snježana Petika.

SEDMERCI: Split 2010 4(3), Podravka Vegeta 4(3).

ISKLJUČENJA: Split 2010 6 minute (Ercegović, Cvitanović, Budić), Podravka Vegeta 2 minute (T. Petika).

IGRAČICA UTAKMICE. Ana Turk (Podravka Vegeta).