S utakmice Podravka Vegeta - Zelina u Koprivnici // arhivaPodravka Vegeta u 6. kolu Lige za prvaka 1. HRL za žene gostovala je u Zelini, gdje je u petak navečer (s početkom u 20 sati) odigrala s domaćinom vrlo uspješno: Zelina – Podravka Vegeta 22:31 (14:11). Zelina je doduše nakon početne inicijative gošći od 16. do 32. minute imala vodstvo, ali je kasnije Podravka Vegeta potvrdila nadmoć u kvaliteti.

(Prema statistici www.hrs.hr)

Otvaranje utakmice bilo je dobro za Podravku Vegetu. U 1. i 4. minuti dva gola Vesne Milanović Litre. Madžarac je smanjila na 1:2, Vukojević povećala na 1:3, a onda su se ”natjecale” u golovima Šerić i Pongrac: do 10. minute Šerić jedan iz igre, jedan iz sedmerca, a Pongrac dva iz igre za vodstvo 3:5.
Potom smanjuje Vulić, a povećava Vukojević. U 12. minuti prva obrana domaće golmanice Sanader (jedna od sedam udaraca). Kaptianović je imala do tada 3/6.

Nakon toga u 13. minuti po gol Ercegovac s jedne i Gavranić s druge strane, 5:7, a u 15. minuti Ercegovac postavlja 6:7, a Vulić u 16. minuti realizira prvo izjednačenje za domaće. Netom poslije Galić dovodi Zelinu i u prvo vodstvo (8:7), Madžarac u 19. minuti povećava na dva razlike.

Slijedi (prvi) gol Živković iz sedmerca u 19. minuti, a do 23. minute tri je razlike golovima Vulić i Madžarac (11:8).

Iza toga Zelina je održavala tri razlike u svoju korist: Milanović Litre – Madžarac, Trifunović – Šandor svaka pod dva, a onda Trifunović i Čović smanjuju na 14:13, što je i stanje nakon prvih 30. minuta.

U 1. poluvremenu bilo je po devet tehničkih grešaka na obje strane, po jedan sedmerac, u čitavom poluvremenu samo jedna asistencija (Zelina). bez isključenja, golmanice: Sanader 6/20, Kapitanović 7/20, Milenković na sedmercu 0/1.

Prvi gol u 2. poluvremenu dala je, kao i na početku susreta, Milanović Litre i to je bilo izjednačenje na 14:14, Još jednom je preko Vulić Zelina došla u prednost, 15:14 u 32. minuti,

Trifunović je izjednačila u 32. minuti, a onda su slijedila tri gola (Havić, Čović, Trifunović) za vodstvo 15:18. To nije bilo konačno ”odvajanje”, jer je Ercegovac smanjila na 16:18, Trifunović šestim svojim golom povećala na 16:19, no s dva gola (Šerić, Horvat) Zelina se opet sasvim približila Koprivničankama na 18:19. U tom razdoblju bila su i jedina dva isključenja na utakmici: Galić kod Zeline, Milanović Litre kod Podravke Vegete na po dvije minute.

Raspoložena večeras Trifunović iz sedmerca postiže svoj sedmi gol i u 40. mintui je 18:20. U 42. Šandor zabija za jedan razlike 19:20.

A onda u šest minuta slijedi ”potop” Zeline. Redom: Trifunović, Milanović Litre, Čović, pa opet Trifunović i napokon Živković povisuju na šest razlike, u 49. minuti je 19:25. U tom vremenu Milenković je obranila tri sedmerca.

Domaće su uspjele smanjiti na četiri razlike preko Šandor i Horvat (21:25), ali su Milanović Litre jednom i Havić dva puta zaredom povisile na sedam razlike, 21:28 u 54. minuti.

Slijedi zadnji gol Zeline na utakmici, u 55. minuti Madžarac 22:28, a s tri gola u 55. (jedan) i u 59. minuti (dva) Jelena Živković zaključuje utakmicu i postavlja konačni rezultat 22:31, visokih devet razlike.

Na cijeloj utakmici ostalo se na jednoj jedinoj asistenciji (izvor HRS) Zeline, 14 tehničkih grešaka Zeline, 10 Podravke Vegete i samo dva isključenja, po jednim na obje strane.

U idućem, 7. kolu, Podravka Vegeta u Koprivnici igra sa zagrebačkom Trešnjevkom

UTAKMICA 6. KOLA LIGE ZA PRVAKA 1. HRL ZA ŽENE

ZELINA – PODRAVKA VEGETA 22:31 (14:11)

ZELINA – Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 300. Suci: Goran Cupak i Robert Kožuhar (oba Garešnica). Nadzornik HRS-a: Milorad Jeftić (Varaždin).

ZELINA: Sanader (12+0), D. Žigrović (-), Hajduk (-+0); Ercegovac 4, Čosić, M. Žigrović, Prusina, Madžarac 4, Mrazović, Šandor 4, Pavlović, Šerić 3(1), Puhelek, Vulić 4, Horvat 2, Galić 1. TRENER: Nikola Nikolac.

PODRAVKA VEGETA: Jukić (-), Kapitanović (7+-), Milenković (2+3); Čović 3, Gavranić 1, Pongrac, Havić 3, Živković 5(1), Vukojević 2, Nemaškalo, Milanović Litre 6, Dragišić, Vidak, M. Oremović, Trifunović 9(4), Poljak. TRENER: Goran Mrđen.

SEDMERCI: Zelina 4(1), Podravka Vegeta 5(5).

ISKLJUČENJA: Zelina 2 minute (Galić), Podravka Vegeta 2 minute (Milanović Litre).