48405884 277713779606728 95787765089697792 n

U posljednjoj utakmici Međunarodnog turnira Corona Cup-100 Romania čiji je organizator rumunjski klub Corona Brasov rukometašice Podravka Vegete uvjerljivo su svladale domaćina 26:31, poluvrijeme 12:17. Utakmicu su cure sjajno otvorile dvjema polukontrama, a brzu i dinamičnu igru imamo prilike gledati i u nastavku pa u 10’ naše cure domaćoj Coroni bježe na +4. Lijepim akcijama u napadu i čvrstom obranom do kraja poluvremena osigurale su odmor uz prednost od +5 i rezultat (12:17).

IMG 7195 1600x1200

U drugo poluvrijeme Saračevićeve odabranice ulaze sigurno i povećavaju rezultatsku prednost i ne dozvoljavaju protivnicama da im se približe pa u 48’ odlaze na +8, a rezultat je (20:28). Trener Zlatko Saračević rotira igračice pa minutažu dobivaju i Podravkine mlade snage Elena Popović, Lea Franušić i Tena Petika. U konačnici ovu utakmicu naše cure završavaju rezultatom 26:31 i ovom pobjedom osiguravaju prvo mjesto na Međunarodnom turniru. Bravo za djevojke i stožer koji je za ovaj turnir prevalio put dug gotovo 1000 kilometara. Nakon 23 sata vožnje ekipa se odmah fokusirala na pripreme i treninge. Igrale su se tri utakmice od kojih je Podravka Vegeta upisala pobjede protiv trenutno prvoplasirane ekipe rumunjske lige SCM Ramnicu Valcea te Corone Brasov dok je jučerašnju utakmicu od rumunjske Glorie Buzau izgubila samo s jednim golom zaostatka.

IMG 7172 1600x1200

Ovo nam je trebalo, dobri protivnici, domaćinsko suđenje, jaki treninzi u dvorani i teretani. Tako se gradi karakter ekipe i mogu reći da sam iznimno zadovoljan što smo došli u Rumunjskurekao nam je trener Zlatko Saračević svoje viđenje turnira.

Sastav Corona Brasov: Hosu, Ciciulete 4, Cretu, Neagu 3, Vetkova, Patuleanu, Chiricuta 2, Lopataru 3, Tamas 1, Bucur 4, Tatalović, Popescu, Ciolan 1, Tirca 8