Pobjednik-kupa-2015.-LinoTRENERI SURADNICI: Piše Snježana Petika

Iza nas je još jedan utakmicama ispunjen vikend. Nakon kup utakmice u srijedu s ekipom Đurđevca, u subotu smo odigrali utakmicu 8. kola 2. HRL sjever: Podravka Lino pobijedila je KTC 30:13 (18:6).

Na utakmicu smo se bukvalno skupljali do samog početka meča, s obzirom na to da se šest igračica vraćalo s priprema kadetske reprezentacije i kasnile su, pa smo čak dva puta mijenjali zapisnik. No, bez obzira na sve poteškoće utakmica je odigrana i nova dva boda upisana.

Već i sami rezultat daje naslutiti da je to bila utakmica dva neravnopravna protivnika, u kojoj smo imali apsolutnu dominaciju od početka pa do samoga kraja utakmice. Sve igračice dobile i opravdale približno podjednaku minutažu, pa su se i golovi ravnomjerno raspodijelili.

UTAKMICA 8. KOLA 2. HRL SJEVER

PODRAVKA LINO – KTC 30:13 (18:6)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana Gimnazije Frana Galovića. Gledatelja 50. Suci: Antonio Jurić i Deni Marčinković (oba Bjelovar). Nadzornik HRS-a: Tomislav Bjelopera (Bjelovar).

PODRAVKA LINO: Kosnica, Borac; Karlovčan 6, Franjkić 3, L. Šenvald 2, Petričević 2, Franušić 1, Hmelina 2(1), T. Petika 4(1), Alvir 1, Papac 1, Šestak 3, Pavlović 3, Mikulčić, Sikavica, Mrđen 2. TRENERICA: Snježana Petika.

KTC: Renjak, Pavliček, Perharić; Ljutić, Harča, Stojanovska, Mrvčić, Busja, Nemčić, Blažun 9(1), Vurnek 1, Banić 2, Švagelj 1. TRENER: Dario Sokač.

SEDMERCI: Podravka Lino 4(2), KTC 4(2).

ISKLJUČENJA: Podravka Lino 2 minute (Šestak), KTC 6 minuta (Stojanovska, Mrvčić, Nemčić).

KADETKINJE // Nepotreban poraz od Đakova

A u nedjelu u Osijeku je odigran 2. krug 1. hrvatske kadetske rukometne lige (1. HKRL) na kojem je Podravka ostvarila polovičan uspjeh: poraz i pobjedu. U prvoj utakmici sa Đakovom uspjeli smo izgubiti protiv vrlo motivirane ekipe Đakova tijesnim rezultatom 21:22 (12:14).

Već na samom zagrijavanju bilo je vidljivo da bi mogli imati problema, jer nismo obavili kvalitetnu pripremu unatoč svim mojim povicima da se probude i da se dobro zagriju za sve napore koje ih očekuju. U kratkim crtama, obrana nam je bila vrlo porozna i statična, u cjelokupnu lošu obranu uklopila se i vratarka, dok nam je napad u prvom poluvremenu koliko-toliko dobro funkcionirao uz ipak dosta promašenih šansi.

No, u drugom poluvremenu uspjeli smo postići samo devet pogodaka što je bilo nedovoljno za pobjedu. Mnogo promašenih stopostotnih šansi, stativa, mnogo tehničkih grešaka koštale su nas bodova. Samo dvije nešto raspoloženije igračice, Karlovčan i T. Petika, uz povremene bljeskove Mrđen, bile su nedovoljne za nešto više. Bez obzira što imamo konstantni problem uigravanja postave, s obzirom na to da tri igračice ne treniraju sa nama, bez obzira što prošli tjedan nismo imali ni druge tri igračice na raspolaganju, bez obzira što smo na put krenuli bez prve vratarke Šafar, bez obzira što su igračice u pet dana odigrale neke četiri a reprezentativke pet utakmica, bez obzira na rano ustajanje i putovanje, smatram da smo ipak sastavljene od iskusnijih i kvalitetnijih igračica koje su morale, poglavito u drugom poluvremenu, reagirati bolje na promijenjenu obranu Đakova i rutinski utakmicu privesti kraju, dok su neke igračice izrađene akcije za njih morale zabiti, a ne šutnuti što jače i brže mogu bez gledanja vratarke.

UTAKMICE 2. KRUGA 1. HKRL

PODRAVKA – ĐAKOVO 21:22 (12:14)

OSIJEK – SD Zrinjevac. Gledatelja: 50. Suci: Domagoj Jukić i Davor Milaković (oba Osijek). Nadzornik HRS-a: Ivica Šiško (Osijek).

PODRAVKA: Kosnica Borac; Karlovčan 6, Franjkić, L. Šenvald 2, Petričević, Franušić, Hmelina, T. Petika 7(1), Alvir, Papac 1, Šestak, Pavlović 1, Mikulčić, Sikavica, Mrđen 4. TRENERICA: Snježana Petika.

ĐAKOVO: Živković, Dunđerović; Nikolić, Ursić, Čurić, Privara 3, Goluža, Prskalo, Beljan 4, Matasović 6(3), Mihalina 7, Česnik 2, Delić. TRENER: Đino Grgić.

SEDMERCI: Podravka 1(1), Đakovo 4(3).

ISKLJUČENJA: Podravka 6 minuta (Mrđen, L. Šenvald 2×2), Đakovo 8 minuta (Mihalina, Čurić 2+2+2 diskv.).

S KADETKINJAMA OSIJEKA POBJEDA

U drugoj utakmici kadetkinja Osijek – Podravka 24:34 (15:14). Bez obzira što rezultat druge utakmice može zavarati kako smo lako pobijedili, nažalost u stvarnosti to nije bilo tako. Utakmica je bila vrlo neizvjesna, lovili smo stalnu prednost vrlo dobre i motivirane ekipe Osijeka koja je sastavljena od igračica dvije godine mlađih, koja je bez obzira na tu činjenicu odigrala vrlo hrabro skoro do samoga kraja. Opet smo loše odigrali obranu bez izlazaka i kontakta, pa smo dozvolili dvjema igračicama Osijeka da lako postižu golove s vanjskih pozicija i prave viškove za krila i pivotmenku. Golmanice nam niti na ovoj utakmici nisu pomagale već i one udarce za koje su znale gdje će biti upućeno nisu uspjele obraniti, ali na sreću niti golmanice Osijeka nisu ništa obranile, pa smo bar tu bili podjednaki.

I tako smo se mučili do nekih petnaestak minuta prije kraja kada se na našu sreću, a protivničku nesreću, ozlijedila ponajbolja igračica Osijeka, Guskić, čiji nedostatak protivnice nisu mogle nadomjestiti pa smo od 22:22 serijom pogodaka vrlo brzo došli do razlike od 10 pogodaka i konačnog rezultata 24:34.

Svoju najbolju utakmicu u dosadašnjoj karijeri odigrala je Ivona Mrđen postigavši 14 pogodaka. Upravo je ona ta koja nas je uz ponovno odličnu Korinu Karlovčan držala na životu tokom cijele utakmice, a svoj doprinos pobjedi dale su još i Hmelina sa šest i Franušić sa četiri zgoditka.

OSIJEK – PODRAVKA 24:34 (15:14)

OSIJEK: Stevanović Vukas, Tomšić; Gillinger 1(1), Akmadžić 2, Švajgert, Jurišić, Guskić 6, Šarc, Balog, Hren 4, Jeršek 7(1), Šimić, Toth, Dupljak 4. TRENERICA: Jelena Crnov.

PODRAVKA: Kosnica, Borac; Karlovčan 7, Franjkić, L. Šenvald 1, Petričević, Franušić 4, Hmelina 6(1), T. Petika, Alvir 1, Papac 1, Šestak, Pavlović, Mikulčić, Sikavica, Mrđen 14. TRENERICA: Snježana Petika.

SEDMERCI: Osijek 2(2), Podravka 2(1).

ISKLJUČENJA: Osijek 4 minute (Hren, Dupljak), Podravka 6 minuta (L. Šenvald, Franušić, Pavlović).