Arhivska slika // Foto Koprivnica.net

TRENERI SURADNICI: Piše Snježana Petika, trenerica Podravke Lino

U prvom kolu 2. HRL sjever Podravka Lino upisala je prva dva boda ove sezone, pobijedivši ekipu Đakova rezultatom 28:27, poluvrijeme 14:17. Veliki je to podstrijek za našu mladu ekipu, koja je pretrpjela velike igračke promjene. Od prošle sezone ostale su tek A. Oremović, Zagorščak i Krmpotić, za koje možemo reći da su igrale zapaženiju ulogu, a sve ostale su igračice koje su imale neznatnu minutažu i igračice koje nisu niti igrale seniorsku ligu.

Sama utakmica počela je dobro za nas. Poveli smo 4:1, gošće stizale, da bi se pred kraj poluvremena odvojile na tri gola prednosti, 14:17.U drugom poluvremenu stižemo taj rezultatski minus, dižemo na tri gola za nas, ali ne uspijevamo rutinerski utakmicu privesti kraju, već opet dozvoljavamo Đakovu da se vrati u borbu za bodove. U zadnjim sekundama Antonija Oremović solo prodorom po lijevom krilu probija obranu gošći i zabija gol, a bodovi zasluženo ostaju u Koprivnici.
Ovaj puta smo se izvukli ne plativši danak neiskustvu. Vjerojatno će takvih stresnih situacija biti mnogo ove sezone, ali naprosto svi moramo biti strpljivi i pustiti cure da iz utakmice u utakmicu rastu i sazrijevaju kako mentalno tako i igrački. Za sve treba vremena, a nama (meni kao treneru i publici), ostaje da se oboružamo strpljenjem i debelim živcima.
Kao i u prijašnjim utakmicama napad nam je funkcionirao dobro, mogli smo zabiti još pokoji gol iz čistih situacija, ali brzopletost i dekoncentracija nas je koštala. Obranom opet nisam zadovoljna. Previše igračica nema odlučnosti i čvrstine prilikom kontakta, pa nam se često događalo da su nas suparnice svojom masom nagurale u prostor, a suci su već po inerciji svirali sedmerce, ukupno osam za Đakovo , naspram jedan za nas. U obrani jedino su Zagorščak i Pavlović zadovoljile i bile neprelazne.
U napadu odličnu partiju pružile su sestre Oremović i već duže vrijeme sjajna Papac, sve je to sigurnom palicom vodila i asistirala Mrđen, a posebno me veseli veliki napredak koji pokazuje Pejak. Od nje očekujem još više odlučnosti u pucanju, jer mora shvatiti da je sada ona ta koja mora biti jedna od nositeljica igre.
Na golu standardno odlična Krmpotić, uz solidnu partiju Markanović. A sve ostale mogu i moraju više od onoga što su pokazale na subotnjoj utakmici.

DRUGA HRL-SJEVER, 1. KOLO

PODRAVKA LINO – ĐAKOVO 28:27 (14:17)
KOPRIVNICA – Sportska dvorana Gimnazije Frana Galovića. Gledatelja 50. Suci: Mucko i Šipoš (Varaždin).
PODRAVKA LINO: Markanović, Krmpotić; Pavlović 2, Benotić, Hmelina, Pejak 3, Alvir, Franjkić, Papac 6, Polančec, Zagorščak 1, Mrđen 3(1), M. Oremović 6, Karlovčan, A. Oremović 7, Široki. TRENERICA: Snježana Petika.
ĐAKOVO: Pandža, Tokić, Z. Klemen; Barić 2, Prskalo 2, A. Klemen 1, Penava 8(5), Matasović 3, Zrin 5(3), Bogdanović 6. TRENER: Đino Grgić.
SEDMERCI: Podravka Lino 1(1), Đakovo 9(8).
ISKLJUČENJA: Podravka Lino 8 minuta (Zagorščak 2+2, Mrđen 2+2), Đakovo 6 minuta (Prskalo, Zrin, Bogdanović).

Rezultati 1. kola:
Podravka Lino – Đakovo 28:27, Zrinski – Bjelovar 33:23, TVIN Trgocentar – Brod 34:26, Đurđevac – Pitomača 24:31, Ivanec – Darda 18:34