Samoborke Šilobod (11), Bazzeo (19) i Balaško (5) pokušavaju spriječiti Horvat, Tatari i Milanović LitreU unaprijed odigranoj utakmici 5. kola 1. HRL za žene Podravka Vegeta pobijedila je Samobor 37:12 (19:4). U sastavu Samobora nije bilo Lovrić, a Golubić nije doputovala zbog smrtnog slučaja u najužoj obitelji, pa RK Podravka ovim putem izražava najdublju sućut.

Damnjanović, Kožnjak, Gaće i Milanović Litre kontra Štrkalj, Šilobod i BazzeoScenarij na svim Podravkinim prvenstvenim utakmicama je isti, a na kraju i rezultat manje-više sličan: u igri je najprije prva sedmorka, s tim što je ovoga puta prednost na golu dobila Žderić, a u dijelu drugog poluvremena odmijenila ju je Kapitanović, Jelčić je prosjedila utakmicu. Prva postava odradila je posao rutinski, pa su se istaknule djevojke iz drugog plana, one koje traže svoje ”mjesto pod suncem”: Pongrac, Petković, Kapitanović (7+1) obrana. S novinarskim ”bodom prednosti” igračica utakmice je Iva Pongrac ispred Ivane Petković. Pohvale svima za ozbiljnost i, ne treba ponavljati, profesionalni odnos prema igri. Vidi se da postoji red.

Nakon ''egzekucije'' - Nikica Pušić-KoroljevićSamobor je doputovao s 11 igračica, tri su se priključile uoči utakmice nakon lutanja zamršenim koprivničkim ulicama, dok su konačno pronašle dvoranu na kraju grada. Golmanice Kuhar-Gorenc i Radovanović ostavile su najbolji dojam. Ostalo je pokazivao semafor: u 10. minuti 8:0, u 15. minuti 10-2, poluvrijeme skoro pa rekordnih 19:4. Što Podravka Vegeta nije zabila više golova, osim 15 obrana samoborskih golmanica, razlog je i duga igra oko zone Samoborki, nemoćno, nedinamično. Tu i sucima nedostaje osjećaj za pravovremeni prekid mučenja lopte pred visokom i čvrstom obranom Poidravke. No, ništa loše o Samoboru. Podravka Vegeta ove je sezone prejaka za 1. HRL, a ostale ekipe su izjednačene, pa se čeka kako će to izgledati s Lokomotivom, koja je, zasad, jedina pratiteljica Koprivničanki.

UTAKMICA 5. KOLA 1. HRL ZA ŽENE

PODRAVKA VEGETA – SAMOBOR 37:12 (19:4)

KOPRIVNICA – Gimnazijska sportska dvorana. Gledatelja: 100. Suci: Ivan Belčić (Čakovec) i Alen Marošević (Sveta Marija). Nadzornik HRS-a Dargutin Modesto (Kanfaran).

PODRAVKA VEGETA: Žderić (10-0), Jelčić (-), Kapitanović (7+1); Čović 3, Kožnjak 2, Pongrac 7, Petković 7, Gaće 2, Damnjanović 3(2), Milanović Litre 4, Dragišić 3, Vidak 1, Havić, Tatari 1, Horvat 3(2), Pušić-Koroljević 1. TRENER: Neven Hrupec.

SAMOBOR: Kuhar-Gorenc (7+0), Radovanović (8+0); Džepina, Balaško 1, Matijašić 1, Štrkalj 2(1), Plazina, Mandić 1, Tomić, Šilobod 3, Kuzmić-Husak 1, Kozlovec 2, Dumić, Bazzeo 1. TRENERICA: Dubravka Tunjić.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 6(4), Samobor 2(1).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 4 minute (Pongrac, Petković po 2), Samobor 8 minuta (Balaško 2+2, Matijašić, Mandić po 2).

IGRAČICA UTAKMICE: Iva Pongrac (Podravka Vegeta).