Podravka Vegeta - Split 2010 // Foto Ivo Čičin-MašanskerPodravka Vegeta, očekivano, ostvarila je visoku pobjedu nad Splitom 2010, 39:14 (18:7). Ekipa Splita je nedorasla ekipama tipa Podravka, ali se srčano borila. Međutim, Splićanke su jako puno griješile i dovodile svoje vratarke u nemoguće situacije.

Podravka Vegeta - Split 2010 // Foto Ivo Čičin-MašanskerSedam golova u 1. poluvremenu za Splićanke dalo je sedam igračica: Zelić, Plazibat, Cvitanović, Budić, Macan, Marić Banje i Sablić. Onda je u 2. poluvremenu gol dodala i osma igračica, Kežić, a u 36. minuti Kežić je postala najbolji strijelac ekipe do tada – s dva gola.

Zanimljivost i s druge strane: kružne napdačice Ana Debelić (8) i Dragica Džono (6) dale su zajedno 14 golova, koliko i cijela ekipa Splita. Usporedbe su zapravo nemoguće, jer u kvaliteti zaostaju Osijek, Dalmatinka, Split…

Podravka Vegeta - Split 2010 // Foto Ivo Čičin-MašanskerLaganiji protivnik omogućio je (osim neupitne dobre obrane) i maštovite akcije za golove, dobru realizaciju i učvršćivanje samopouzdanja. Podravka Vegeta nastupila je sa 14 igračica u zapisniku (gošće s 12). U zapisniku nije bila Tena Petika, koja nastupa za Podravku Lino, a nije bila ni Iva Papac, dok Anamaria Gugić nije ni ulazila: ona samo trenira i sanira ozljedu.

Iduće subote Podravka Vegeta gostuje u Rijeci kod Zameta, a onda slijede još samo tri kola (Bjelovar kod kuće, Arena u gostima, Zrinski kod kuće) nakon čega je reprezentativna pauza do 28. siječnja.

Rezultati 5. kola 1. HRL: Koka – Arena 27:21 (19:8), Umag – Trešnjevka 27:25 (14:15), Podravka Vegeta – Split 2010 39:14 (18:7), Dugo Selo 55 – Dalmatinka 32:15 (18:6), Lokomotiva – Zrinski 30:14 (14:9), Sesvete Agroproteinka – Bjelovar 24:14 (10:10), Osijek – Zamet 15:25 (9:14)

Prvo i drugo mjesto na tablici nakon 5. kola zauzimaju Podravka Vegeta i Lokomotiva s po 10 bodova, treća Trešnjevka skupila je 7 bodova, itd. (vidi tablicu na našoj 1. stranici)

Podravka Vegeta - Split 2010 // Foto Ivo Čičin-MašanskerUTAKMICA 5. KOLA 1. HRL ZA ŽENE

PODRAVKA VEGETA – SPLIT 2010 39:14 (18:7)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana gimnazije Frana Galovića. Gledatelja: 200. Suci: Domagoj Jukić i Davor Milaković (obojica iz Osijeka). Nadzornik HRS-a: Damir Kuti (Osijek).

PODRAVKA VEGETA: Jukić (4+0), Kapitanović(3+-); Zadravec 5, Dežić 3, Karlovčan, Krsnik 2, Milošević 4, Džono 6, Nemaškalo 5, I. Mrđen, Vidak 2(1), Pavlović 3, Gugić, Debelić 8. TRENER: Goran Mrđen.

SPLIT 2010: Stilinović (7+0), Ećimović(4+-); Zelić 3(1), Plazibat 1, Kežić 2, Surjan 2, Cvitanović 1, Budić 1, Macan 1, Šimić, Marić Banje 1, Sablić 2. TRENER: Nenad Rogulj.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 1(1), Split 2010 1(1).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 2 minute (Debelić), Split 2010 2 minute (Cvitanović).

IGRAČICA UTAKMICE: Ana Debelić (Podravka Vegeta).