Zrinski - Podravka Vegeta // Foto Ljerka VreskGlatka pobjeda Podravke Vegete u Čakovcu protiv Zrinskog u 7. kolu 1. HRL, iako je opet išlo po receptu: prvo poluvrijeme zagrijavanje, drugo raspirivanje vatre i pokazivanje snage. Ukupno 26:35 (13:17). U10. minuti 4:4 nakon 0:1 i poslije vodstva domaćih do 4:1. U vodstvo Podravka Vegeta došla je u 10. minuti drugim golom Ane Toth.

Nakon 5:5 drugi puta zabila je Vidak, a Kapitanović u 11. minuti bilježi prvu obranu, dok je u 13. minuti Ana Toth dala svoj treći gol i prvi puta je Podravka vodila s dva razlike 5:7. Nakon tri promašaja četvrti puta pogađa Dežić za 6:8. No, Zrinski stalno puše za vratom i na polovici 1. poluvremena još su blizu, 7:8.

Ali ne da Vidak i zabija svoj treći gol za 7:9. Kapitanović je krenula i skupila već četiri obrane od 11 udaraca, Karlovčan je dala dva, a Dežić jedan gol Na drugoj strani Kozjak drži Zrinski ”iznad vode” s pet obrana od 14 udaraca.

Slijedi razdoblje bez golova od 16. do 21. minute, kada Vukojević smanjuje na 8:9, a Vidak četvrti puta pogađa za 8:10. Grubišić za Zrinski, Turk za Podravku Vegetu i stanje u 23. minuti je 9:11. Najopasnija ”zrinskica” Gavrić petim golom smanjuje na 10:11.

Zrinski - Podravka Vegeta // Foto Ljerka VreskUtakmica je i dalje išla istim ritmom: u 24. minuti 10:12, u 25-oj 11:12 – jedan razlike, dva razlike. U 25. minuti Vidak za 11:13, Car za 12:13, a Turk (treći gol) za 12:14 i konačno tri razlike Vidak (12:15), pa Dežić za 13:16. Konačno odvajanje značio je sedmi gol (od osam udaraca) Vidak i vodstvo 13:17. Tim je rezultatom završilo 1. poluvrijeme.

I drugo je počelo ”razmjenom” golova: Lukić i Dežić za 14:18 (35′), a Gavrić (sedmi puta) – Dežić za 15:19, Mrđen, Grubišić Vidak (osmi puta) za 16:21 u 39. minuti.

U 39. minuti drugim golom Mrđen već je šest razlike, 16:23, i potpuno je jasno da je bolja fizička pripremljenost prevladala domaće ambicije. Do tada je kćerka I. Mrđen dala ekipi tate G. Mrđena tri gola. Raspucana je Gavrić (8 od 15, od toga 4 sedmerca), pa uz dodatak Vukojević (4 gola od 7 udaraca) Zrinski smanjuje na šest razlike, u 42. minuti je 18:24, jer je Vidak zabila i svoj deveti gol (tri iz sedmeraca).

Tandem Gavrić-Vukojević smanjuje na 20:24, ali ništa ne oprašta Ivona Mrđen i u 44. minuti povisuje na 20:25, a Turk na 20:26. Međutim, Vukojević zabija i svoj šesti gol, ali i Karlovčan svoj treći, a Turk peti, pa je 21:28 četvrt sata prije kraja.

Zrinski - Podravka Vegeta // Foto Ljerka VreskDo kraja utakmice zabila je iz sedmerca i Franušić, na gol stala i Ećimović, ušla je i zabila Pavlović… Na kraju zasluženih devet razlike, 26:35.

Kod domaćih najviše golova dala je Ana-Maria Gavrić – 11, ali od toga sedam iz sedmeraca i uz veliku potrošnju: 11 golova iz 21 pokušaja. Drugi potrošač bila je Ena Car – četiri gola iz šest udaraca. Najviše golova iz igre za domaće dala je nekad naša Lea Vukojević. Vratarke: Kozjak 6/24 i Žvorc 5/22.

Kod Podravke Vegete bilo je puno pucačica, a najuspješnija bila je Marijeta Vidak – 11 golova (tri iz sedmeraca) iz samo 13 udaraca. Ostale: Turk 5/7, Dežić 5/8, Karlovčan 5/8, Mrđen 4/5, Toth 3/6 i Franušić i Pavlović po 1/2. Vratarke: Kapitanović 9+2/34 i Ećimović 2+1/6.

U utorak u 19,30 sati Podravka Vegeta u Koprivnici igra utakmicu 8. kola 1. HRL, gostuje Pitomača. Igra se ranije, jer u petak Koprivničanke putuju u Dansku na prvu kvalifikacijsku utakmicu EHF kupa s Viborgom.

Zrinski - Podravka Vegeta // Foto Ljerka VreskUTAKMICA 7. KOLA 1. HRL ZA ŽENE

ZRINSKI – PODRAVKA VEGETA 26:35 (13:17)

ČAKOVEC – Sportska dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 150. Suci: Igor Hunjadi i Marijo Zečević (obojica Zagreb). Nadzornik HRS-a: Vladimir Peković (Varaždin).

ZRINSKI: Kozjak (6+0), Zvorc (5+0), Vuić (-); Gavrić 11(7), Lukić 2, Polak, Senčar, Pajić, Balić, Resman, Grubišić 2, Car 4(1), Vukojević 7, Šestak, Androić. TRENER: Goran Mrđen.

PODRAVKA VEGETA: Jukić (-), Kapitanović 9+2, Ećimović 2+1); Turk 5, Dežić 5, Karlovčan 5, Popović, Toth 3, Džono, I. Mrđen 4, Franušić 1(1), Vidak 11(3), Pavlović 1, T. Petika, Horvat, Debelić. TRENERICA: Snježana Petika.

SEDMERCI: Zrinski 12(8) Podravka Vegeta 4(4).

ISKLJUČENJA: Zrinski 6 minuta (Gavrić, Resman, Šestak), Podravka Vegeta 6 minuta (I. Mrđen 2+2,Vidak 2 ).

IGRAČICA UTAKMICE: Marijeta Vidak (Podravka Vegeta).