Hypo - Podravka 33_34 // Foto Ivo Čičin-Mašansker, www.rk-podravka.hrPodravka Vegeta u četvrtak prije podne uzvratila je Hypu za poraz od jedan razlike u srijedu navečer. U utakmici dva različita poluvremena Koprivničanke su svladale Hypo Nö 33:34 (19:16), s tim da su u 2. poluvremenu vodile povremeno sa šest golova razlike, jedanput i sa sedam. Ne treba zaboraviti da su na pivotu bile Andrea Božić (isposlovala jedan semderac) i 15-godišnja Sara Šenvald (zabila tri gola, iz kontre i pivota).

– Čestitam curama na zasluženoj pobjedi, a pogotovo na igri u 2. poluvremenu. Utakmica je pokazala da smo fizički dobro pripremljeni, jer smo bez problema u kratkom vremenskom razmaku odigrali dvije utakmice s jakim suparnikom. S Milanović Litre i Čović bit ćemo puno jači. Baš sam sretan! – rekao je nakon utakmice vidljivo uzbuđen i zadovoljan trener Podravke Vegete Neven Hrupec.

U 1. poluvremenu Hypo je povremeno vodio i sa četiri razlike (u 26. minuti 17:13, pa 19:15. U početku Podravka je promašila nekoliko zicera, Hypo samo jedan. Arenhard je skinula 8 lopti, Jelčić 6, Koprivničanke zapucale sedmerac.

2DanHypo-2U 2. poluvremenu velikim smo slovima zapisali – Lidija! Horvat je u prvom poluvremenu dala četiri gola, ali zahvaljujući njoj u 40. minuti bilo je 24:24. Njoj i Marti Žderić na golu. Opet je branila izvanserijski (10+1). Damnjanović je (ukupno 7) u 42. minuti postigla prvo vodstvo za Podravku Vegetu iz sedmerca (24:25), a Havić je – kao pivot – povisila na 24:26. Razigrala se Pušić-Koroljević i zabila u 44. za 24:27. Žderić odlično brani, rezultat toga je kontra Sare Šenvald u 46. minuti i 24:28. Pušić, opet, iz kontre u 46. minuti postiže 24:29, a Damnjanović postavlja vodstvo od 6 golova razlike: 25:30. U 51. i 52. minuti Sara Šenvald zabija dva gola za redom: 26:32 i 26:33. Sedam razlike!

Podravka je ”zbrzala” nekoliko napada i Hypo je tada počeo stizati.

– Ovo pred kraj utakmice bila nam je dobra škole. Nemam običaj šest minuta prije kraja pozvati time out, ali sam morao, kako bih curama objasnio da nema zadovoljstva do zadnjeg sučevog zvižduka, jer u dvije minute sve se može preokrenuti – rekao je Hrupec.

No, na kraju je zabilježena pobjeda, jer Hypo nije mogao u kratko vrijeme dostići veliku razliku, iako je imao sjajne strijelce: Soos 7 golova, Do Nascimento 7(3). Uz već spominjane, veliki obol su dale Tatari i Gaće.

Hypo - Podravka 33_34 // Foto Ivo Čičin-Mašansker, www.rk-podravka.hrBilo je zadovoljstvio gledati ovu utakmicu, osobito drugo poluvrijeme koje je karakterizirala prvo serija Lidije Horvat, a onda ”razvaljivanje” Hypa. Dostizanje domaćih pri kraju bilo je uzbudljivo, ali je sretno završilo za Podravku Vegetu.

PRIJATELJSKA MEĐUNARODNA UTAKMICA

HYPO NÖ – PODRAVKA VEGETA 33:34 (19:16)

SÜDSTADT/MÖDLIN – Dvorana u Maria Enzersdorfu. Gledatelja: 30. Suci: Florian Hofer i Andreas Schmidhuber (obojica Austrija).

HYPO NÖ: Arenhard (8+0), Blažek (6+0); Do Nascimento 7(3), Rocha 2, Piedade 1, Rodrigues 4, N. Stumvoll, Pinhero 3(1), S. Stumvoll 2, Da Silva 4, Soos 7, Carraro 2, Musala, Temes 1. TRENER: András Németh.

PODRAVKA VEGETA: Žderić (10+1), Jelčić (6+0); Kožnjak, Pongrac 1, S. Šenvald 3, Petković 1, Božić, Gaće 4, Damnjanović 7(2), Milanović Litre, Havić 1, Tatari 4, Horvat 8, Pušić-Koroljević 5. TRENER: Neven Hrupec.

SEDMERCI: Hypo Nö 5(4), Podravka Vegeta 3(2).

ISKLJUČENJA: Hypo Nö 4 minute (Rocha, S. Stumvoll), Podravka Vegeta 4 minute (Damnjanović, Havić).

IGRAČICA UTAKMICE: Lidija Horvat (Podravka Vegeta).