Iuventa - Krim // Foto Ivo Čičin-MašanskerIuventa Michalovce, slovački prvak, u prvoj utakmici 1. kola 9. memorijalnog zturnira Josip Samaržija Bepo pobijedila je slovenske prvakinje, ljubljanski Krim Mercator, s 36:34 (16:19). Kod pobjednica istaknule su se na desnom krilu Trehubova (10 golova), pivot Homakova i golmanica koja je ušla u 2. poluvremenu Krebs (11 obrana).

Iuventa - Krim // Foto Ivo Čičin-MašanskerKrim Mercator oslabljen je. Najbolje igračice ima u desnom krilu/desnom vanjskom Alji Koren i vanjskoj igračici Bajramovskoj. Golmanski par Stefanišin (8) i Marinček (2) s 10 obrna bio je upola slabiji od tri golmanice Iuvente Krebs (11), Gubikove (4) i Zykove (5) i njihovih 20 obrana.

UTAKMICA 1. KOLA 9. MEMORIJALA JOSIPA SAMARŽIJE BEPA

IUVENTA MICHALOVCE – KRIM MERCATOR 36:34 (16:19)

KOPRIVNICA – Gimnazijska sportska dvorana. Gledatelja: 100. Suci: Igor Hunjadi i Marijo Zečević (oba Hrvatska).

IUVENTA MICHALOVCE: Krebs (11+0), Gubikova (4+-), Zykova(3+2); Kucher 2, Dziurova 1, Kiškova, Szollosiova 6, Vargova, Habankova 2, Homakova 7, Nagyova 2, Hruščakova 3, Bačikova 3(1), Trehubova 10(2). TRENER: Borys Petrovskyj.

KRIM MERCATOR: Stefanišin (8+0), Marinček (2+0); Jurič 1, Luković 4, Čečkova 1, Zrimšek, Pavlova, Hrnčić 1, Bajramovska 7, Beganović, Bak 1, Lambevska, Koren 9(1), Janković 1(1), Gregorc 2, Barič 7(2), Urbančić. TRENERICA: Marta Bon.

SEDMERCI: Iuventa Michalovce 5(3), Krim Mercator 6(4).

ISKLJUČENJA: Iuventa Michalovce 6 minuta (Trehubova 2+2, Hruščakova 2), Krim Mercator 6 minuta (Jurič, Hrnčić, Bajramovska).

IGRAČICA UTAKMICE: Tetyana Trehubova (Iuventa Micjalovce).

Iuventa - Krim // Foto Ivo Čičin-Mašansker