Borba za svaku loptu // Foto Robert ŠoštarićPosljednja utakmica na turniru bila je vjerojatno i najljepša i najuzbudljivija na 8. memorijalnom turniru u spomen na trenera i rukometnog učitljqa Josipa Samaržiju Bepa. Podravka Vegeta i Hypo skoro da su ponovili utakmicu na turniru u Mađarskoj. U Mađarskoj je bilo 26:26, poluvrijeme 14:13, u Koprivnici 27:27, s vodstvom Podravke u poluvremenu od 15:12.

Na obje strane vrhunski napori, biorbenost i brzina, a iz toga su proilzaile i brzopletost i greške, ali sve se nadokanđivalo silnom željom. U Mađarskoj je Podravka Vegeta dva puta dostizala minus od četiri razlike, u Koprivnici je dolazio od 7:4 za domaće na 7:7, Podravka je s 9:8 došla na 12:8, a Hypo je u samo dvije minute izjednačio na 12:12.

Pobjednik Bepa 2013. Hypo Nö // Foto Robert ŠoštarićU drugom poluvremenu vladala je rezultatska ludnica. Golovi su padali izuzetnom dinamikom i stvarali dramatičnost na terenu, ali i u gledalištu. U 35. minuti Podravkina prednost popela se na 19:15, pa 20:16, ali je Hypo u 41. minuti dostigao, tj. došao do rezultata 20:20. Do kraja utakmice Hypo je četiri puta izjednačavao nakon vodstva Podravke Vegete 21:21, 22:22, 23:23, a nakon 26:23 stigao na 26:26, poveo 26:27, da bi Podravka izjednačila sa 7 metara i zadržala neriješeno do kraja utakmice.
U dijelovima utakmice sjajno je odigrala Jelena Živković, a kako se igralo kolektivno do izražaja su došple i ostale igračice, recimo borbena Vesna Milanović Litre, Marijeta Vidak, Jelena Trifunović, Iva Pongrac, Tina Gavranić, a ne treba zaboraviti ni po jedan gol Lee Vukojević i Ekatarine Nemaškalo. Uz udio Mirjane Milenković u utakmici, veliku večer imala je Ivana Kapitanović. Ona je u razdoblju kad je Podravka povela sa 24:23 sve do 26:23, imala pet uzastopnih obrana, tom nizu je kod 26:25 dodala i obranu sedmerca.
Ubojita Jelena Živković // Foto Robert ŠoštarićGledatelji su bili kritično oba dadna, vrlo pomno su pratili turnir, ali ova igra i, cijenimo, rezultatski uspjeh, prepričavat će dulje nego običnu utakmicu.
Općenito, u Koprivnici je igrao jedan od najjačih europskih turnira. Za tradicionalni turnir i dvodnevni rukometni praznik u Koprivnici, u informativnim sportskim televizijskim emisijama nije bilo mjesta.
Turnir su posjetili mnogobrojni sportski djelatnici, a između ostalih i izbornik ženske reprezentacije Vladimir Canjuga, koji je požurio iz Istre u Koprivnicu, a i trener Lokomotive Nenad Šoštarić i drugi, jer se na takvom velikom turniru naprosto mora biti.
Kad dodamo da su dvije utakmice odigrale i mlade ekipe Podravka Lino i Hypo Nö 2, onda Koprivnica može biti ponosna što je mogla u dva dana vidjeti šest vrhunskih utakmica i dvije revijalne utakmice mladih.

Vesna Milanović Litre // Foto Robert ŠoštarićDRUGA UTAKMICA 3. KOLA 8. BEPOVA TURNIRA
PODRAVKA V EGETA – HYPO NÖ 27:27 (15:12)
KOPRIVNICA – Sportska dvorana Gimnazije Frana Galovića. Gledatelja 450. Sutkinje: Branka Marić i Zorica Mašić (obje Srbija).
PODRAVKA VEGETA: Jukić, Kapitanović (5+1), Milenković (4); Čović, Gavranić 2, Pongrac 3, Šenvald, Havić, Živković 8, Vukojević 1, Nemaškalo 1, Milanović Litre 5, Dragišić, Vidak 3, Trifunović 4(1), Poljak. TRENER: Goran Mrđen.
HYPO NÖ: Arenhart (3+1), Sanko (6+2), Hajgató (2); Diniz, Do Nascimento 9(3), De Rocha 1, Rodrigues 4, Müller 2, Minto, Da Silva 2, Mauler 2, Kaiser, Rotis Nagy 1, Aćimović 1, Spiridon 1, Cavaleiro 4. TRENER: Morten Soubak.
SEDMERCI: Podravka Vegeta 4(1), Hypo Nö 4(3).
ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 8 min. (Milanović Litre 2+2, Havić, Trufinović), Hypo NÖ -.
IGRAČICA UTAKMICE: Alexandra Do Nascimento (Hypo Nö).

SVI REZULTATI TURNIRA
1. KOLO: Hypo – Krim 27:26, Podravka – Budućnost 15:19.
2. KOLO: Budućnost – Hypo 19:26, Podravka – Krim 23:30.
3. KOLO: Krim – Budućnost 12:23, Podravka – Hypo 27:27.

TABLICA
1. Hypo            3 2 1 0 80:72 5
2. Budućnost    3 2 0 1 61:53 4
3. Krim             3 1 0 2 68:73 2
4. Podravka      3 0 1 2 65:76 1

NAJBOLJA IGRAČICA: Ana Paula Rodrigues (Hypo).
NAJBOLJA VRATARKA: Marta Žderić (Budućnost).
NAJBOLJI STRIJELAC: Alexandra Do Nascimento (Hypo) 23 gola.

Uspješni domaćin Podravka Vegeta // Foto Robert Šoštarić