Veselje iz žablje perspektiveLiga rukometnih prvakinja stala je na polovici natjecanja zbog reprezentativnih termina i kvalifikacija za Europsko prvenstvo. Nastavlja se 29. listopada. Tada u Koprivnici kod Podravke Vegete gostuje Larvik. Nakon tri odigrana kola jedino je jasno da su Budućnost i Oltchim sa svih šest bodova sigurni kandidati za prolaz u četvrtfinalne skupine, a da su mali izgledi za nastavak natjecanja za njemačke ekipe Thüringer i Buxtehuder, pa čak i Hypo dosta ”visi”.

Nikica Pušić-Koroljević i Vesna Milanović LitreNa sreću, osvojenim bodom u Viborgu Podravka Vegeta ja najuspješniji četvrti, ako se to tako može nazvati, i daljnji raspored mogao bi joj ići na ruku: dvije utakmice, s Larvikom i Viborgom, igraju se u Koprivnici, a gostuje se kod Krim Mercatora. Ljubljančanke su izgubile u Larviku s istom razlikom kao i Podravka Vegeta, s tim što je Larvik s Krimom vodio igru od početka do kraja, dok je Podravka i te kako uspješno parirala Norvežankama tri četvrtine utakmice. Dosadašnje igre i s Krimom i s Viborgom, ma što tko mislio, daju za pravo Koprivničankama da računaju na ostanak u europskim natjecanjima. Bude li to treće mjesto i Kup kupova, bit će to izvanredni uspjeh.

Kožnjak, Milanović Litre i DamnjanovićU Viborgu nakon utakmice nije bilo pravog veselja. Na parketu su se vidjeli nesigurni pogledi: je li to uspjeh ili neuspjeh? Nakon utakmice u pomoć se zvala statistika, brkali su se Skandinavija i Viborg, zaboravljao Ikast i Byasen, ali i švedski Team Eslöv. S Viborgom se, dakle, ne igra zadnjih pet godina, već od 1996. godine, a to je bome punih 15 godina poznanstava i konačno iščupan bod.

Sanja DamnjanovićNo, nakon dolaska u hotel zakazan je ”miting” u Podravkinom salonu u hotelu Golf Best Western relativno rano i – potrajao je. Do 0,30 sati. Bilo je vremena, jer je putovanje bilo organizirano u poslijepodnevnim satima.

Slike uz ovaj tekst dio su raspoloženja nakon osvojenog boda. Konačno se shvatilo da se i bodu treba veseliti i da je sport osim posla i igra i zabava. Ne treba nakon svakog gola ili izgubljene lopte biti u bedu.

NikicaFotografije su snimili Sanja Damnjanović, Iva Pongrac, Zlatica Rušak i Ivo Čičin-Mašansker.

A sad statistika.

PODRAVKA U SKANDINAVIJI – 19 2 2 15 498:602

Inače stvari stoje ovako: Podravka Vegeta nikad nije u Norveškoj u službenim utakmicama pobijedila Larvik, pet puta je izgubila, izgubila je i jednu utakmicu s Byaasenom iz Trondheima i jednu s Baekelagetsom iz Osla.

U Švedskoj je pobijedila Team Eslöv.

U Danskoj je izgubila od Slagelsea, odigrala neriješeno s Aarhusom.

Damnjanović i TatariS Viborgom je u Danskoj izgubila pet utakmica, jednu je sada odigrala neriješeno.

S Ikastom, današnjim Midtyillandom, u Danskoj je igrala tri puta, dva puta izgubila, jedanput pobijedila. Ukupno 19 utakmica, dvije pobjede, dvije neriješene i 15 izgubljenih (498:602).

Grupni plesSKANDINAVKE U KOPRIVNICI – 17 12 0 5 489:446

UKUPNO PODRAVKA – SKANDINAVIJA – 36 14 2 19 987:1048

Larvik je u Koprivnici igrao četiri puta, dva puta je pobijedio, dva puta je pobijedila Podravka. Viborg je u Koprivnici četiri puta izgubio, jedanput pobijedio. Ikast je jednu pobijedio, dvije izgubio, a od pojedinačnih utakmica Baekelagets je jednu izgubio. Slagelse pobijedio, Aarhus izgubio, Eslöv izgubio, Byaasen izgubio. Podravka, dakle, nikome nije ”ostala dužna”, osim Slagelseu. Ukupno u Koprivnici 17 utakmica, 12 pobjeda Podravke i pet izgubljenih (489:446). Sveukupno omjer Podravka – Skandinavija je 36 utakmica, 14 pobjeda, dvije neriješene i 19 poraza (987:1048).

Evo stanja u Podravkinoj grupi.

GRUPA B

Rezultati 3. kola: Viborg – Podravka Vegeta 27:27, Larvik – Krim Mercator 31:19.

Poredak: 1. Larvik 4 (+18), 2. Krim Mercator 4 (-5), 3. Viborg 3 (0), 4. Podravka Vegeta 1 (-13).

Parovi 4. kola: Podravka Vegeta – Larvik 29. listopada, Viborg – Krim Mecator 29. listopada.

Sanja Damnjanović: i strijelac i plesačicaLISTA STRIJELACA TOP 50

Na službenoj listi strijelaca vodi Katrin Engle (Thüringer) s 28 golova, 2. Penezić (Krim) 24, 3. Bulatović (Budućnost) 22, 4. Sulland (Larvik) 21. 5-7. Barboca (Itxako), Damnjanović (Podravka Vegeta) i Riegelhuth (Larvik) po 20, 13-15. Tatari 15, 31-37. Gaće, Pušić-Koroljević 11.

REZULTATI, PAROVI I POREDAK OSTALIH GRUPA

GRUPA A

Rezultati 3. kola: Byaasen – Thüringer 23:22, Budućnost Midtjylland 28:25.

Poredak: 1. Budućnost 6 (+17), 2. Mitdjyilland 4 (+2), 3. Byaasen 2 (+11), 4. Thüringer 0 (-8).

Parovi 4. kola: Byaasen – Budućnost 29. listopada, Thüringer – Midtjylland 30. listopada.

GRUPA C

Pongrac, Tatari, Damnjanović i HavićRezultati 3. kola: Randers – Metz Handball 26:27. Utakmica Hypo – Györ odgođena za 9. studenoga zbog odsutnosti Hypovih reprezentativki Brazila.

Poredak: 1. Randers 4 (+6), 2. Metz Handball 4 (+5), 3. Györ 2 (1-), utakmica manje, 4. Hypo Nö 0 (-10), utakmica manje.

Parovi 4. kola: Randers – Hypo 30. listopada, Metz Handball – Györ 30. listopada.

GRUPA D

Rezultati 3. kola: Itxako – Oltchim 22:25, Buxtehuder Dinamo – Volgograd 21:30.

Poredak: 1. Oltchim 6 (+12), 2. Itxako 4 (+10), 3. Dinamo Volgorad 2 (+2), 4. Buxtehuder 0 (-24).

Parovi 4. kola: Buxtehuder – Itxako 29. listopada, Dinamo Volgograd – Oltchim 30. listopada.