Podravka 3, ilustracijaU 1. kolu HRL za djevojčice rođene 1998/99. Podravka 3 je i u prvoj i drugoj utakmici premoćno svladala svoje vršnjakinje iz Cerne i Nove Gradiške: Podravka – Cerna 28:17 (13:6) i Slavonka – Podravka 12:33 (4:16). Djevojčice iz Podravke su i po fizičkoj i trkačkoj snazi kao i po tehničko-taktičkom znanju daleko ispred svojih vršnjakinja.

– U prvoj utakmici sa Cernom smo imali jako puno promašenih zicera (11), zbog prilagodbe na loptu. Naime, dan ranije smo igrali sa loptom znatno većeg obujma i u početku utakmice sa Cernom dosta problema nam je stvarala ta razlika u obujmu lopte, međutim kasnije je sve sjelo na svoje mjesto. U obje utakmice rotirali smo sve  igračice tako da odmorimo one koje su podnijele najveći teret na utakmici koju smo igrali dan ranije s Prelogom – rekla e trenerica Snježana Petika.

Standardno dobre u obje utakmice su bile Mrđen, Ljubić, Papac, Alvir.

PRVO KOLO HRL DJEVOJČICE 1. UTAKMICA

PODRAVKA – CERNA 28:17 (13:6)

IVANEC – Sportska dvorana Srednje škole. Gledatelja: 50. Suci: Tomislav Dobrinić i Goran Šimunčić (oba Varaždin). Nadzornik: Miodrag Peković (Varaždin).

PODRAVKA: Kosnica, Ljubić 5, Karlovčan 1, Šaško, Franjloć, Benotić, L. Šenvald, Vrban, Mrđen 12(2), Hmelina, Horvat 1, Alvir 1, Papac 4, Pavlović 2, Stanić, Mikulčić. TRENERICA: Snježana Petika.

CERNA: Jurišić, Stepić, Latin, Gašpar, Štrkalj, Martinović 13(3), Drobac 1, N. Jurković 1, Tomašević 2, Lalić, Klobučar, Hiškei, Huber. TRENER: Zdenko Jurković.

SEDMERCI: Podravka 2(2), Cerna 3(3).

ISKLJUČENJA: Podravka 4 minute (Franjkić, Hmelina po 2), Cerna 4 minute (Štrkalj, Drobac po 2).

PRVO KOLO HRL DJEVOJČICA 2. UTAKMICA

SLAVONKA – PODRAVKA 12:33 (4:16)

IVANEC – Sportska dvorana Srednje škole. Gledatelja: 50. Suci: Matej Pavlović i Goran Sinovčić (oba Varaždin). Nadzornik: Miodrag peković (Varaždin).

SLAVONKA: Brkić, Didović, Klobučar 1(1), Jurčić, Crnoja, Laslo 4, Sokić, Vidović, Kajtazi 5, Dautović 1, Samardžić 1, Devlić. TRENER: Nikola Zdović.

PODRAVKA: Kosnica, Ljubić 3, Karlovčan 3, Šaško 1(1), Franjkić 2, Benotić, L. Šenvald 4, Vrban, Mrđen 5, Hmelina 2, Horvat 3(1), Alvir 2, Papac 5, Pavlović, Stanić, Mikulčić 1. TRENERICA: Snježana Petika.

SEDMERCI: Slavonka 1(1), Podravka 2(2).

ISKLJUČENJA: Slavonka 2 minute (Dautović), Podravka 2 minute (Stanić).

ZAVRŠEN JESENSKI DIO PRVENSTVA DJEVOJČICA ROĐENIH 2000. GODINE I MLAĐIH: PODRAVKA 1 PRVA

U nedjelju je u gimnazijskoj sportskoj dvorani u Koprivnici odigran 4. krug  Rukometne lige sjever, djevojčice rođene 2000. godine i mlađe. Nastupile su dvije ekipe Podravke: Podravka 1 dva puta je pobijedila, Podravka 2 dva puta je izgubila.

Trenerica Đurđica Zečević s dijelom Podravkinih djevojčicaRezultati: Podravka 1 – ŠK Garešnica 12:7, Podravka 1 – ŽRK Ivančice (Ivanjska) 17:9, Podravka 2 – ŽRK Ivančice 5:15, Podravka 2 – ŠR Garešnica 8:14.

PODRAVKA 1: Baćić, Petika 10, Galinec, Popović, Sikavica 1, Dombaj, Kodrić 2, Kokša 1, Brkić 1, Benić 1, Jandrašić 5, Vrabec, Jurić 3, Petričević, Šestak 5, Borac.

PODRAVKA 2: Presek, Firšt 1, Bogdan, Hudoletnjak, Geci 2, Sinjeri, Bunić 2, Kirilenko, Kolar 4, Kovačić, Križaj 1, Pobi, Tomiek 3, Krstanović.

– Podravka 1 u prvoj je utakmici u malom derbiju kruga dobila opasnog konkurenta, Garešnicu, i s maksimalnim brojem bodova osvojila jesenski dio prvenstva. Podravka 2 pružila je dostojan otpor protivnicima i nalazi se pri dnu ljestvice. Drugi dio lige počet će krajem veljače – obavijestila je trenerica Đurđica Zečević.

U srijedu u Glasniku lige br. 5 RS KKŽ bit će objavljeni svi rezultati i tablica, www.rskzz.hr.