Jelena Živković u napadu // Foto Mirko Lukavski, Glas PodravineUoči utakmice Podravka Vegeta – Budućnost predsjednik Upravnog odbora RK Podravke Jorn Pedersen prigodnim je riječima otvorio 8. memorijalni turnir u spomen na Josipa Samaržiju Bepa. Poslije toga u čvrstoj, borbenoj utakmici dobro se nosila Podravka Vegeta s Budućnosti, koja je doduše doputovala bez dvije bitne igračice, ali je ”ugodno popunjena” s internacionalkama i fizički vrlo dobro pripremljena. No, krajnji rezultat otišao je, doduše tek u 2. poluvremenu, na stranu crnogorskih prvakinja: Podravka Vegeta – Budućnost 15:19 (8:9).

Jorn Pedersen otvara turnir // Foto Mirko Lukavski, Glas PodravineU toku utakmice Mirjana Milenković na golu Podravke Vegete dugo je praktički držala ravnotežu, ali je i obrana bila bolji dio ekipe. Napad nije najbolje osmišljavao završne udarce, a to je osobito bilo uočeno u 2. poluvremenu. Jest da je golmanica Clara Woltering igračica utakmice, jer je samo u 2. poluvremenu, kada je bila na golu, obranila 12 lopti, ali je činjenica da je na dosta lopti ”legla”, a Podravkin napad ju je pogađao.
Nije bilo izrazitih strijelaca, ali Vukojević i Živković na jednoj, a Knežević i Gjorgijevska na drugoj strani zabijale su krasne golove. U nekim dijelovima utakmica je bila nervozna, a Podravkina klupa čak neuobičajeno nervozna. Vjerujemo da će mirnoća u idućim susretima pridonijeti i koncetraciji.

Hvatanje iza sudačkih vidika: Milanović Litre u klinču // Foto Mirko Lukavski, Glas PodravineDRUGA UTAKMICA 1. KOLA 8. MEMORIJALNOG BEPOVA TURNIRA
PODRAVKA V EGETA – BUDUĆNOST 15:19 (8:9)
KOPRIVNICA – Sportska dvorana Gimnazije Frana Galovića. Gledatelja 500. Sutkinje: Branka Marić i Zorica Mašić (Srbija).
PODRAVKA VEGETA: Jukić, Kapitanović (3), Milenković (11+1); Čović, Gavranić 1, Pongrac, Šenvald, Havić 3, Živković 4(1), Vukojević 4, Nemaškalo 1, Milanović Litre 1, Dragišić, Vidak, Trifunović 1, Poljak. TRENER: Goran Mrđen.
BUDUĆNOST: Woltering (11+1), M. Vukčević, Žderić (7); Petrović 2, Neagu, Mugoša 1, O. Vukčević 1, Nikitina 1, Božović, Gjorgijevska 4, Ježić 2, Cvijić, Mehmedović 3, Despotović, Byzdra 1, Knežević 4. TRENER: Dragan Adžić.
SEDMERCI: Podravka Vegeta 2(1), Budućnost 1(0).
ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 6 minuta (Havić 2+2, Milanović Litre), Budućnost 6 minuta (Knežević, Petrović, Byzdra).
CRVENI KARTON: Milanović Litre (60′, grubi prekršaj).
IGRAČICA UTAKMICE: Clara Woltering (Budućnost).

POREDAK NAKON 1. KOLA

1. Budućnost         2(+4)

2. Hypo Nö             2(+1)

3. Krim Mercator     0(-1)

4. Podravka Vegeta 0(-4)

LISTA STRIJELACA

1. Do Nascimento (Hypo) 9(7) golova

2. Penezić (Krim) 6

3-4. Krpež (Krim), Da Silva (Hypo) 5

5-9. Da Rocha (Hypo), Živković i Vukojević (Podravka Vegeta), Knežević i Gjorgijevska (Budućnost) 4, 10-16. Rodrigues i Cavaleiro (Hypo), Bulatović i Lazović (Krim), Havić (Podravka Vegeta), Mehmedović (Budućnost) 3, Zrnec (Krim) 3(2), itd.

OBRANE VRATARKI

Clara Woltering (Budućnost) i Mirjana Milenković (Podravka Vegeta) 11+1, Talida Tolnai (Krim) 10, Marta Žderić (Budućnost) 7, Olga Sanko (Hypo) 5+1, Kapitanović (Podravka Vegeta) 3, Arenhart (Hypo) i Stefanišin (Krim Mercator) 2.

RASPORED ZA SUBOTU, 31. KOLOVOZA

9,30 Budućnost – Hypo NÖ
11,00 Podravka Vegeta – Krim Mercator
16,00 Podravka Lino – Hypo NÖ 2 (prijateljska)
18,00 Krim Mercator – Budućnost
20,00 Podravka Vegeta – Hypo NÖ