Rukometašice Podravke Vegete završile su svoje europsko putovanje u ovoj sezoni. Danas su na gostujućem terenu odigrale uzvratnu utakmicu četvrtfinala Europske lige s rumunjskom Dunareom Brailom i upisale minimalan poraz 26:25 u utakmici u kojoj su imale priliku da ovaj rezultat završi neriješno ili čak u korist podravkašica. Lošije otvaranje utakmice slutilo je na tijek iz Koprivnice jer su u sedmoj minuti Rumunjke vodile 4:1. Trener Ivica Obrvan pozvao je minutu odmora i nakon toga su podravkašice zaigrale svoju igru. U sljedeće tri minute priključile su se na pogodak zaostatka i rezultat je bio 5:4 u destoj minuti susreta. Sredinom poluvremena ponovno su kormilo preuzele Rumunjke, ali nije to smelo odabranice Ivice Obrvana koje su se do 18. ponovno puhale za vrat rumunjskoj ekipi, pogodila je tada za 8:7 Lea Franušić. Pozvao je tada trener Rumunjki minutu odmora, Izjednačile su nakon toga podravkašice, ali ponovno su ušle u dobru seriju Rumunjke i odvojile se na dva pogotka razlike šest minuta prije kraja prvog dijela. U 27. minuti pogađa Šimara za novo izjednačenje, a potom i Šenvald za prvo vodstvo podravkašica u današnjem susretu. Posljednjih šest minuta prvog dijela Rumunjke više nisu zatresle mrežu podravkašica koje su na odmor otišle s plusom i rezultatom 10:12.

U drugom poluvremenu prvi napad imale su podravkašice i otišle na +3. Prijetile su Rumunjke, približavale se, ali nisu povele. Uspjela je rumunjska ekipa izjednačiti u 39. minuti, ali ponovno su se podravkašice odvojile na dva pogotka prednosti u 43. minuti susreta. Tek devet minuta prije kraja susreta povela je Braila 23:22, pogotkom Liščević, a potom su otišle na +2, rezultat koji su zadnje u 24. minuti susreta. Još dva puta podravkašice su ponovno došle na pogodak zaostatka kod rezultata 24:23, 25:24 da bi na kraju izgubile s golom razlike i konačnim rezultatom 26:25. Apsolutno bravo za naše djevojke koje su danas pokazale veliku borbenost i hrabrost u jednoj teškoj utakmici koja je na kraju završila minimalnom pobjedom domaće ekipe. Danas je u redovima podravkašica najviše pogodaka zabila Šimara, ukupno 5, četiri je dodala Katarina Pandža, a po tri Zadravec, Mamić i Šenvald. Lucija Bešen sjano je čuvala mrežu s 11 obrana. 

Za ovu sezonu su već prolaskom u četvrtfinale nadmašeni zacrtani europski ciljevi. Na samom je početku ova ekipa na čelu s trenerom Ivicom Obrvanom sanjala o plasmanu u europsku ligu što su s dvije pobjede protiv Spona na domaćem terenu uspjele. Nakon toga želja je bila zabilježiti pokoji bod u europskom natjecanju i to su djevojke ispunile s ostvarenih sedam bodova i ukupno pet pobjeda na domaćem terenu ako zbrojimo i treće pretkolo kvalifikacija sa švicarskim Sponom. Na domaćem su terenu padali Storhamar, Nykobing i Vac sve mahom sjajne europske ekipe, a sve do Braile podravkašice nisu bile poražene na domaćem terenu u europskoj utakmici. Veliki je ovo korak za budućnost Kluba, veliki korak jedne ekipe koja strpljivo gradi svoje snove i koja ima još puno toga za pokazati. Spušta se zavjesa na europskoj pozornici na kojoj su podravkašice u ovoj sezoni pokazale uistinu puno i pobjeđivale jake ekipe, a one nastavljaju sanjati svoj san kroz domaće izazove gdje su u prvenstvu i dalje nedodirljive i hrabro koračaju prema vraćanju titule prvaka u Koprivnicu. Našim je djevojkama preostalo odigrati nekoliko prvenstvenih utakmica te pokušati obraniti titulu u Kupu što ne sumnjamo da će na krilima ovosezonskih performansa i uspjeti. Bravo za naše djevojke i stožer te trenera Ivicu Obrvana. 

Ivica Obrvan//foto:RK Podravka

Svi u klubu i Koprivnici moraju znati da je ovo fenomenalan rezultat i nastup Podravke u ovoj sezoni, u sastavu kojem smo mi bili, praktički bez ijedne strankinje. Maštali smo da se predstavimo kako treba na početku ove sezone, a na kraju smo imali 7 bodova i ušli u četvrtfinale. Da nismo u prvih 15-20 minuta prve utakmice bili pod dojmom težine utakmice i snage ekipe Dunaree, vjerojatno bi taj rezultat bio kud i kamo bolji ili možda u egalu ili pak koji gol za nas. To bi nam stvorilo bolje mogućnosti za igru kakva je bila večeras. Tražili smo povoljan rezultat za možda eventualno, još jedno ogromno iznenađenje. Ja bi čestitao večeras, ne na porazu, nego na igri i hrabrosti. Čestitam na igri u ovoj ludoj i paklenoj atmosferi koju su stvorili domaći navijači. Nismo mogli čuti ni sami sebe, a kamoli nešto uputiti curama. Imali smo lošiji start iz kojeg smo se iščupali i možda to nije bila ljepotica od igre, ali hrabrošću, požrtvovnošću i vjerom otišli smo na poluvrijeme s +2. Bilo je to neočekivano i za nas i za domaćine. Dobro smo se držali drugo poluvrijeme uz još veći pritisak s tribina koji je bio nenormalan i ne sjećam se kada sam igrao utakmicu u ovakvoj atmosferi i s konstatnom bukom. Imali smo vodstvo i dobrim dijelom drugog poluvremena, ali rotacije u njihovim redovima i iskustvo presudili su da je domaća ekipa sretno i spretno pobijedila s golom razlike. Možemo žaliti za neodlučenim rezultatom koji bi bio lijepa nagrada za sve nas, pogotovo za djevojke koje su se borile usprkos greškama. Davale su sve od sebe, a ono što mi je posebno drago je da kada je domaća ekipa preokrenula u zadnjih par minuta i povele dva, nismo potonuli nego smo ostali strpljivi i zadnjih 5-10 sekundi sačuvali mogućnost za neriješeno. Na kraju smo i došli do te lopte, ali je isteklo vrijeme. Jedno veliko bravo za igračice Podravke, za klub jer otprilike ista ekipa prošle godine nije imala nijedan bod u sličnoj grupi, a mi smo sada ušli u četvrtfinale. Odigrali smo sjajna tri poluvremena protiv Dunaree i protiv tako jake ekipe koja ima 10-12 strankinja mi smo dobili dva poluvremena. Još jednom  čestitke našim igračicama i kapa do poda za ove nastupe u Europskoj ligi. Bilo je tu grešaka, ali i sjajnih stvari i ovo je jedna velika škola i jedna dobit za sljedeću sezonu, nadam se u još kvalitetnijem natjecanju u Ligi prvakinja. Zasada smo u hrvatskom prvenstvu nadomak vraćanju prvenstvene titule u Koprivnicu nakon dvije godine i borit ćemo se svim silama da osvojimo i Kup, a ta dupla kruna bi u kombinaciji s ovim rezultatom u Europi bila sajajan završetak sezone 2023./2024. – rekao je trener Ivica Obrvan. 

Lucija Bešen//foto:RK Podravka

Želim čestitati svojoj ekipi na borbenosti. Na kraju ostaje žal za tim lošim prvim poluvremenom u Koprivnici. Mislim da smo danas bile konkretnije u oba smjera i zabile pokoji laki pogodak što nas je stalno vraćalo. Sanjale smo i trudile se da doživimo i taj Graz, ali u ovom je dvoboju Braila ipak bila kvalitetniji protivnik – rekla je Lucija Bešen nakon utakmice. 

DUNAREA BRAILA – PODRAVKA VEGETA 26:25 (10:12)
BUZAU
 – Dvorana ‘Romeo Iamandi’. Gledatelja 2000. Suci: Emil i Ernest Aghakishi (Azerbajdžan). Delegat: Ioannis Meimaridis (Grčka).
DUNAREA: Serban (5), Trusova (7); Severin, Živković 1, Quintino 2, Ježić 8, Kanaval, Munhoz 1, Raicea, Schmelzer, Gomes 5, Da Silva, Popa 3, Liščević 3, Mohamed, Lupei 1, Gonzales 2.
TRENER: Jan Leslie Lund.
PODRAVKA VEGETA: Tucaković (1), Bešen (11); Zadravec 3, Vuković, K. Pandža 4, Popović, Ćurić, Franušić 1, Đelekovčan, L. Kalaus 2, D. Kalaus Žulj 1, Šenvald 3, Vuljak 1, Šimara 5, A. Pandža 2, Mamić 3.
TRENER: Ivica Obrvan.
SEDMERCI: Dunarea 4(2), Podravka Vegeta 4(3).
ISKLJUČENJA: Dunarea 6 min, Podravka Vegeta 4 min.