Četiri Podravkine kadetkinje s fiksnog popisa dobile pojačanje, Emu Stručić

Izbornik hrvatske ženske kadetske reprezentacije Nenad Smiljanec, objavio je popis od 16 igračica koje su se odazvale na završne pripreme za Europsko prvensto koje se igra u Crnoj Gori od 5. – 15. kolovoza 2021. godine. Na popisu se nalazi još šest rukometašica na tzv. pričuvnoj listi koje mogu biti pozvane naknadno, ukoliko se za to ukaže potreba. Među igračicama su i četiri Podravkine kadetkinje Lara Perić, Tena Megerle, Nika Galinec i Ema Balaško. Danas je izbornik Nenad Smiljanec potvrdio kako im se priključila i Ema Stručić umjesto Lokomotivine Anđele Žagar. 

Reprezentacija se okupila u Zagrebu, 25. srpnja u 11.00 sati ispred Doma sportova produžila do Ivanić-Grada u kojem će boraviti do 1. kolovoza. Tad kreću u Podgoricu. Do početka Prvenstva, naše mlade rukometašice bit će gošće Crnogorki i s njima odigrati dva prijateljska susreta. Time će Crna Gora uzvratiti za gostoprimstvo koje im je ponudila Hrvatska potkraj lipnja, kad su bile gošće u Kampu HRS-a u Zadru i također odigrale dva prijateljska susreta.

Hrvatska će u Podgorici prvi dio natjecanja igrati u skupini s Rusijom (05.08.2021 u 15.45), Švedskom (06.08.2021 u 14.00) i Slovenijom (08.08.2021 u 16.00). Dvije najbolje reprezentacije iz svake od četiri skupine idu u borbu za medalje, preostale razigravaju za poredak od 9.-16. mjesta. Naslov prvakinja brani Mađarska. Hrvatska je pak, na posljednjem Europskom prvenstvu 2019. godine bila 14.

Curama i izborniku Nenadu Smiljancu i njegovom stožeru želimo svu sreću na predstojećem velikom natjecanju.

Popis igračica je:
1. LEA ZETOVIĆ – RK SESVETE – AGROPROTEINKA
2. NIKA GALINEC – RK PODRAVKA VEGETA
3. EMA NOVOSEL – ŽRK DUGO SELO ’55
4. KATJA VUKOVIĆ – ŽRK DUGO SELO 55
5. LARA PERIĆ – RK PODRAVKA VEGETA
6. LAURA ORŠULIĆ – ŽRK 1234 VIROVITICA
7. KALA KOSOVAC – RK LOKOMOTIVA
8. IVA BULE – RK DALMATINKA
9. TENA MEGERLE – RK PODRAVKA VEGETA
10. NIKOLINA PLEŠA – ŽRK ZAMET
11. SARA MARENDIĆ – ŽRK SPLIT 2010
12. ANĐELA ŽAGAR – RK LOKOMOTIVA
13. IVA ZRILIĆ – RK LOKOMOTIVA
14. NIKA GAVRILOVIĆ – RK SESVETE – AGROPROTEINKA
15. EMA BALAŠKO – RK PODRAVKA VEGETA
16. IVONA STRINIĆ – ŽRK SPLIT 2010

PRIČUVNE IGRAČICE (dolaze u slučaju naknadnog poziva):
1. ANJA UGRIN – ŽRK SINJ
2. LANA JURINA – RK SESVETE – AGROPROTEINKA
3. KATJA MARIĆ – RK SESVETE – AGROPROTEINKA
4. ANJA BALENT – ŽRK ZRINSKI
5. EMA STRUČIĆ – RK PODRAVKA VEGETA
6. GABRIJELA ZELIĆ – ŽRK SPLIT 2010

STRUČNO VODSTVO:
1. NENAD SMILJANEC – Izbornik
2. ANĐA BILOBRK – Trenerica
3. MIRKO ZORKO – Trener vratarki
4. IVAN ĐUROCI – Kondicijski trener
5. FRAN LONČARIĆ – Fizioterapeut
6. DEAN VUČIĆ – Tehniko

FOTO: HRS instagram