Danas je u Beču održan ždrijeb četvrtfinala EHF Kupa. U potovima se našlo najboljih osam ekipa iz grupne faze natjecanja. Podravka Vegeta kao drugoplasirana ekipa skupine B križala se s prvoplasiranim ekipama iz skupina A, C i D. Ždrijeb je odlučio da Podravka Vegeta u četvrtfinalu igra protiv ekipe Thüringera iz Njemačke.

Njemice nisu nepoznanica koprivničkoj ekipi, a ni publici. Prošle sezone Podravka Vegeta bila je u istoj skupini s Thüringerom u Ligi prvakinja. Podravka je bila bolja u gostima dok je utakmicu kod kuće izgubila. Ove sezone u EHF Kupu Thüringer još ne zna za poraz, a u njemačkom prvenstvu trenutno su šeste.

Trener Podravka Vegete Zlatko Saračević komentirao je ždrijeb:

Izvukli smo najtežeg protivnika od tri koja smo mogli dobiti. Međutim, što je tu je. Idemo se spremiti, naša želja je polufinale i napravit ćemo sve da u tom naumu uspijemo.

 

Parovi četvrtfinala EHF Kupa su:

Kastamonu Belediyesi GSK – Siofok KC Hungary,

CS Gloria Bistrita-Nasaud – Herning-Ikast Handbold,

Handball Club Lada – Odense Handbold,

RK Podravka Vegeta – Thüringer HC.

Prvu utakmicu Podravka Vegeta će igrati na domaćem terenu 29. veljače ili 1. ožujka, a uzvrat je tjedan dana kasnije.