ilustracija(PORTAL HRVATSKOG RUKOMETNOG SAVEZA)

Hrvatski rukometni savez i Sportske novosti tradicionalno proglašavaju najboljeg rukometaša, rukometašice, trenera i sudački par godine. Ovogodišnja, 24. dodjela nagrada po redu, održana je u Splitu u poluvremenu pripremne utakmice Hrvatske i Crne Gore uoči početka Europskog prvenstva u Hrvatskoj.

Za najbolju rukometašicu proglašena je sjajna rukometašica Andrea Penezić kojoj je ovo osmi put da se može pohvaliti tom laskavom titulom. Penezić je ovime postavila novi rekord u osvojenim nagradama budući da je jedina koja se ovom nagradom okitila osam puta. Igra vodeću ulogu u redovima makedonskog Vardara s kojim je do sada osvojila dvije brončane i jednu srebrnu medalju u Ligi prvakinja, a 2015. godine bila je i najbolji strijelac natjecanja sa 102 pogotka.

1. Andrea Penezić 75 bodova
2. Stela Posavec 41 bod
3. Aneta Benko 24 boda
4. Marijeta Vidak 8 bodova
5. Larisa Kalaus 7 bodova
6. Nitko 1 bod

VIŠE VIDI NA: http://hrs.hr/2018/01/05/cindric-penezic-sostaric-i-gubica-milosevic-najbolji-u-2017/