Slika uz mandarine i banane

(Objavljeno 27. listopada 2010. godine)

Zbog vjetra na A 1 rukometašice Podravke Vegete na utakmicu s Dalmatinkom putovale su autobusom do Ploča 10 sati. Naime, moralo se zaobilaznim putovima preko Gračaca, Lovinca, Obrovca, Velebita.

U Ploče se stiglo oko 18 sati, taman za trening, koji je trajao jedan sat. No, važna sporedna stvar bila je da je mala ekspedicija dočekana srdačno, a kako i ne bi kad je prvi puta Podravka Vegeta gostovala u Pločama, mjestu iz kojeg su potekle obje Podravkine golmanice, Ivana Jelčić i Marta Žderić. Okupile su se obitelji tih rukometašica, a i Podravkine Dalmatinke imaju mnogo poznanika. A nema ih malo: iz Dalmacije su Žderić, Jelčić, Čović, Zebić, Gaće, Petković, Poljak, Milanović Litre. Zato će autobus put Koprivnice poluprazan, jer je trener Neven Hrupec obećao slobodne dane u petak, subotu i nedjelju, ali će na Sesvete trening biti održan, jer u srijedu se putuje u Samobor, a u nedjelju u Koprivnici u 4. kolu Lige prvakinja gostuje mađarski prvak Györ. Uvjet za slobodne dane je – pobjeda u Pločama. Ne smije biti popusta ni za koga. Inače, tehniko Krunoslav Tkalec vozio je do ploča automobil Ivane Jelčić, dok je Jelčić morala biti s ekipom u autobusu.

Nakon treninga autobus je zamirisao mandarinama, jer je mama Žderić donijela sanduk sočnih plodova za prvu ruku.

Za prvu ruku zato, što će (u ”drugu ruku”) rukometašice u četvrtak prije podne posjetiti ”tvornicu” mandarina u Opuzenu, čiji je kooperant tata Ivane Jelčić (Frigo Bonsai d.o.o.), a obećano je da će autobus mirisati po mandarinama i u povratku u Koprivnicu. A to će biti u noći u četvrtak na petak. Ako vjetar prestane do Koprivnice bi se moglo doći već oko pet ujutro. Noćno putovanje nalik onome iz Rusije. U tjedan dana, šest dana na putu!

Zaostala utakmica 9. kola u Pločama s Dalmatinkom igra se u četvrtak u 19 sati. U subotu se igra 10. kolo, ali Podravka Vegeta je slobodna.

{vsig}reportaze/2011-06-01/{/vsig}

{vsig_c}0|01-01.jpg|Susret sa starim znanicama{/vsig_c}

{vsig_c}0|01-02.jpg|Razgovor|Tatari i Zebić{/vsig_c}

{vsig_c}0|01-03.jpg|Radost susreta{/vsig_c}

{vsig_c}0|01-04.jpg|Dvije golmanice, dvije Pločanke{/vsig_c}

{vsig_c}0|01-05.jpg|Dosta, ‘ajmo na trening{/vsig_c}

Podravka Vegeta u mandarinskom raju

(Objavljeno 28. listopada 2010. godine)

Četvrtak uoči utakmice s Dalmatinkom u Pločama, na poziv domaćina i roditelja rukometašica, ekipa Podravke Vegete posjetila je Opuzen i tvtrku Frigo Bonsai d.o.o. koja otkupljuje i prodaje voće, osobito mandarine.

Djevojke su obišle selekcijsku traku s mandarinama, pakiraonicu, prostor za dozrijevanje i skladište. Jedan od stalnih kooperanata je i otac Ivane Jelčić, pa je njegovim posredstvom i došlo do ovoga posjeta. Autobus će na povratku u Koprivnicu biti opterećen s desetak sanduka mandarina i s nešto Bonita banana.

Duhoviti domaćini predložili su rukometašicama da, kad ostanu bez angažmana, dođu u berbu mandarina, dnevnica je 200 kuna plus gablec, marenda. Uopće nije loše, a domaćini su dodali da su visoke, pa će lakše brati.

Stari rukometni djelatnik Ante Jerković i njegov sin, trener Dalmatinke Ivan, bili su domaćini u šetnji Pločama. Nakon posjeta župnoj crkvi (župnik pomaže  ženski rukomet u Pločama), dio djevojaka otišao je u stan roditelja Marte Žderić, smještan u samom središtu Ploča s pogledom na luku. Dio muških povukao se u diskretnu degustaciju pršuta i sira, dio na kavu.

Dolazak u Dalmaciju uvijek je bio ugodan doživljaj za koprivničke rukometašice. Ovaj je nadmašio sve dosadašnje, jer ljudsko srce najviše osvaja gostoljubivost i jednostavnost.

{vsig}reportaze/2011-06-02/{/vsig}

{vsig_c}1|02-01.jpg|Slika uz mandarine i banane{/vsig_c}

{vsig_c}1|02-02.jpg|Kumovi Neven Hrupec i Ivan Jerković i Jerkovićeva kćerkica{/vsig_c}

{vsig_c}1|02-03.jpg|Mljac!{/vsig_c}

{vsig_c}1|02-04.jpg|Tata Ivo i kćerka Ivana Jelčić{/vsig_c}

{vsig_c}1|02-05.jpg|Tata Milorad Žderić: pogled s prozora{/vsig_c}

{vsig_c}1|02-06.jpg|Gradac|pogled iz hotela{/vsig_c}