Mirjana Milenković, nova golmanica Podravke Vegete // Foto Ivo Čičin-MašanskerDanas, u srijedu, i za Podravku vegetu i Samobor počinje natjecanje u Regionalnoj ligi. Utakmica se igra u koprivničkoj gimnazijskoj sportskoj dvorani s početkom u 18 sati. Ulaz je besplatan, razlog više da provedete predvečerje sa ženskim rukometom. Odigrane su tri utakmice 1. kola (vidi rezultate i tablicu na 1. stranici desno). Rezultati su ovi: Vardar – Danilovgrad 31:13, GEN-I Zagorje – Budućnost 21:25 i Krim Mercator – Metalurg 33:17. Lokomotiva je slobodna. Utakmicu sudi najbolji hrvatski sudački par Matija Gubica i Boris Milošević.

Evo nekoliko podataka o odigranim utakmicama.
Vardar je s internacionalnom ekipom lako pobijedio mlade Crnogorke.

Vardar SCBT – Danilovgrad 33:13 ( 17:4 )
VARDAR SCBT: Suslina, Leynaud (19 odbrana); Kostjukova 2, Radičević 3, Đokić 3,, Pineau 3, Shteriova1, Dembele 3, Fernandez 2, Zebić 4( 1 ), Klikovac 2, Crvenkovski 3( 2 ), Kmirova 3, Lekić 2, Lojpur 1, Dmitrovicć1. Trener: Indira Kastratović.
DANILOVGRAD: Nenezić (5), Rajković (3); Arsenijević, Ujkić, Senić, Pavićević, Grbić 1, Pejović, Jauković 3, Čavlović 3, Kostić, Muratović 1, Prelević, Agović 3, Malović 4, Klikovac 1. Trener: Maja Savić .
SEDMERCI: Vardar SCBT 3( 3), Danilovgrad 0.
ISKLJUČENJA: Vardar SCBT 0, Danilovgrad 8 minuta.

GEN-I Zagorje – Budućnost 21:25 (10:16)
ZAGORJE – Gradska dvorana. Gledalaca: 500. Suci: Vlah i Sok (Slovenija).
GEN-I ZAGORJE: Pikl, Marinček, Zubak, Mrmolja 1, Rebolj, Ugrin 7 (3), Pokleščen 1, Bratec, Ferfolja 4, Jeglič, Golčar, Gregorc, Ljubaš 5, Mitruševska 3.
BUDUĆNOST: Woltering (11), Vukčević (9), Žderić (-), Petrović, Neagu, Mugoša 1, O. Vukčević 2, Nikitina 5, Božović, Gjorgijevska 2, Ježić 3, Cvijić 5, Mehmedović, Despotović 4 (2), Bizdra 3 (1), Knežević.
SEDMERCI: GEN-I Zagorje 3(3), Budućnost 4(3).
ISKLJUČENJA: Zagorje 6, Budućnost 4 minute.

Budućnost je odmarala dio igračica, pa nisu igrale Marta Žderić, Milena Knežević, Radmila Petrović, Majda Mehmedović, Suzana Lazović, kao ni Kristina Neagu, te Kamila Dalby.

Krim Mercator – Metalurg 33:17 (16:8)
Krim Mercator bez problema svladao je makedonski Metalurg 33:17 (16:8). Bajviše pogodaka postigle su Penezić 5 te Piedade i Mavsar po 4.