Podravka Vegeta -  Lokomotiva // Foto Ivo Čičin-MašanskerIZVJEŠTAVA // Ivo Čičin-Mašansker

Podravka Vegeta zaključila je prvenstva 1. HRL za žene čistom, glatkom, uvjerljivom pobjedom nad izravnim konkurentom za osvajanje naslova prvakinja zagrebačkom Lokomotivom. Sedam razlike, 25:18 (16:7) dovoljna je brojka kad je u pitanju derbi i tu se nema što dodati.

Podravka Vegeta -  Lokomotiva // Foto Ivo Čičin-MašanskerUoči utakmice prema vlastitom mišljenju pri polasku udvoranu bila je: pobjeda će pripasti onoj ekipi koja pokaže snagu u rukama, brzinu u nogama i ideju u glavi. Sve je to Podravka Vegeta imala. Lokomotiva nije našla način probiti čvrstu obranu (snaga), spriječiti kontre (brzina) i kombinacije u napadu (ideja). Tako se vlastito mišljenje ostvarilo u zbilji.

Podravka Vegeta -  Lokomotiva // Foto Ivo Čičin-MašanskerDok su se lokomotivašice loptale pred Podravkinim golom i neuspješno pokušavale prolazom na crtu ugroziti Jukić, na semaforu je u 12. minuti stajalo već 7:2. U drugoj minuti Kajfeš je skršila Krsnik, koja više nijea ulazila u igru, poslije Šenvald Milošević, a onda je u obrani stradala i Vidak. Milošević je nastavila igrati i u 14. minuti bilo je 10:2, uz četiri obrane Jukić i ni jedne Razum i Pijević. U 15. minuti vratila se u igru Vidak.

Podravka Vegeta -  Lokomotiva // Foto Ivo Čičin-MašanskerU 24. minuti Podravka je zabila gol nakon četiri minute posta: 12:4. U 26. bilo je 14:5, u 27. 15:7. Kajfeš je po mišljenju svih Podravki naklonjenih, trebala na dvije minute radi nepropisnog sprečavanja kontre, a umjesto toga suci su isključili oštećenu Nemaškalo koja je valjda zbog živanoh protesta kod sudaca. Poluvrijeme je završilo 16:7.

Podravka Vegeta -  Lokomotiva // Foto Ivo Čičin-MašanskerDrugo poluvrijeme bolje je počela Lokomotiva i u 34. minuti bilo je 16:9, a Jukić je onda obranila semderac, Debelić zabila za 17:9. Jukić brani i drugi sedmerac, Dežić postavlja 18:9. I dok je Lokomotiva držala flaster na Vidak, iz vana je ”šusnula” – Nemaškalo. U 43. minuti 10 razlike 20:10. Obrana zicera Jukić, slijedi kazna na drugoj strani – 21:10.

Karlovčan je silom prilika zaigrala na srednjem vanjskom i po ulasku solo akcijom povisila je na 22:10. Veliki pljesak. Publika ju voli. Od 46. na golu je Hajduk za obranu sa 7 m.. U 55. minuti 23:14, Lokomotivini udarci idu pokraj gola, sedmercima održava ravnotežu (4 od 6). No, ide i iz vana, u 59. minuti je 25:17, u zadnjoj 25:18. To je i konačni rezultat i u ddaljnjem natjecanju velika prednost u međusobnim susretima za Podravku Vegetu.

Podravka Vegeta -  Lokomotiva // Foto Ivo Čičin-MašanskerNa kraju, cure su zaslužile pljesak. Lijepa je subota!

U 14. kolu u prvoj utakmici drugog dijela prvenstva Podravka Vegeta igra opet u Koprivnici. Suparnik je Koka iz Varaždina.

Ostali rezultati 13. kola: Sesvete Agroproteinka – Dalmatinka 37:20, Osijek – Koka 31:36, Split 2010 – Umag 27:27, Zamet – Dugo Selo 55 31:20, Bjelovar – Trešnjevka 28:20, Arena – Zrinski 24:22.

UTAKMICA 13. KOLA 1. HRL ZA ŽENE

PODRAVKA VEGETA – LOKOMOTIVA 25:18 (16:7)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana Gimnazije Frana Galović. Gledatelja (službeno u zapisniku): 1000. Suci: Dalibor Jurinović (Zadar) i Marko Mrvica (Biograd na Moru). Nadzornik HRS-a: Siniša Rudić (Biograd na Moru).

PODRAVKA VEGETA: Jukić (9+1), Hajduk (-+0); Zadravec 3, Dežić 4, Karlovčan 1, Krsnik, Milošević 1, Džono, Nemaškalo 8(2), I. Mrđen, Vidak 5(2), Pavlović, Gugić, Debelić 3. TRENER: Goran Mrđen.

LOKOMOTIVA: Razum (3+0), Pijević (8+0); Boras, Kajfeš 4, Blažek 1, Šenvald 1, Benić, Posavec 7(4), Kragić, Lukić 1, L. Kalaus 1, D. Kalaus 1, Prevendar, Zagorščak 1, Glavan, Prkačin 1.TRENER: Nenad Šoštarić.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 4(4), Lokomotiva 6(4).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 10 minuta (Dežić 2+2, Milošević, Nemaškalo, Debelić), Lokomotiva 6 minuta (Šenvald, Posavec, L. Kalaus).

NAJBOLJE IGRAČICE: Ekatarina Nemaškalo i Antonia Jukić (Podravka Vegeta).