Dijana Mugoša porazgovarala je s novinarom Glasa Podravine i Prigorja, a pričala je o tome kako je igrati pred koprivničkom publikom, kako se snašla u Hrvatskoj, ali i što očekuje od nove sezone. Cijeli tekst pročitajte  u nastavku. Autor teksta: Zvonimir Markač. Foto: RK Podravka / Ivan Brkić

————————

Crnogorska rukometašica Dijana Mugoša u koprivničku Podravku Vegetu stigla je prije godinu dana iz redova slovačkog prvoligaša Iuventa Mihalovce.

Uz Korinu Karlovčan, na lijevoj krilnoj poziciji za Kokice je odigrala puno odličnih utakmica.

Itekako sam zadovoljna svojim igrama, ali uvijek ima prostora za još bolje. Mislim da je ovo bila sezona koja mi je otvorila mnoga vrata i pružila priliku da zaigram Ligu prvakinja – ističe ova 24-godišnjakinja, koja je u Prvoj HRL postigla 63 gola, u Hrvatskom kupu 14 golova, u Ligi prvakinja 10 golova i u EHF Kupu 24 gola.

Sezona je zbog koronavirusa završila prije od očekivanog, osim dva trofeja u domaćim natjecanjima, Podravka Vegeta izgubila je priliku da možda otiđe do kraja i u EHF Kupu. Osjeća se veliko razočaranje…

Naravno da smo svi razočarani, nismo ni slutili da se sve ovo može dogoditi, imali smo jedan jako uspješan put do polufinala, ali nažalost ovaj put ćemo ostati bez šanse da osvojimo trofej, što ne znači da sve pada u vodu. Nitko nam ne može izbrisati dobre igre, treninge, odricanja, putovanja i sve ostalo što smo doživjeli i proživjeli – smatra Dijana.

Sve u svemu puno lijepih trenutaka koprivničke rukometašice pružile su svojim navijačima ove sezone, bilo je tu nekoliko zaista fantastičnih prezentacija na terenu.

Iako smo iznenada stali s natjecanjima, osobno sam jako zadovoljna, imali smo 19 odigranih i dobivenih utakmica u domaćem prvenstvu, u EHF Kupu došli do polufinala. Tko ne bi bio zadovoljan? Odigrali smo odlične utakmice i parirali najboljim europskim ekipama. Vjerujem da ćemo, kada se natjecanja nastave, samo krenuti od tamo gdje smo stali – kaže Podravkino lijevo krilo.

Na europskim utakmicama u Koprivnici je dvorana puna do vrha, atmosfera je paklena.

Poslije dobivene utakmice, mislim da je to najljepši osjećaj za bilo kojeg sportaša. Istrčavanje pred punu dvoranu koja daje glasnu podršku je nešto nevjerojatno. Naši navijači su doslovno kao sedmi igrač, vjetar u leđa i motivacija za bolju igru – priznaje Dijana.

Naglasila je i kako je njezin odnos s navijačima odličan, jako ih, kaže, poštuje jer su se prema njoj pokazali super s obzirom na to da je strankinja.

Crnogorsku rukometašicu u dresu Podravke Vegete gledat ćemo i u idućem razdoblju.

Produžila sam ugovor na još dvije godine. Što će biti poslije ne znam. Nikad čovjek ne zna gdje može završiti, trenutno mi je bitna samo Podravka i da tu dajem svoj maksimum. Imam želju za ići dalje, ali ima vremena za to i trenutno se ne zamaram time – rekla je Dijana.

Nakon naglog završetka sezone, dosta je igračica napustilo klub. Svi se pitaju kakvu Podravku Vegetu možemo očekivati iduće sezone.

Sljedeće sezone mislim da svi zajedno možemo očekivati bolju Podravku koja je puno naučila iz ove sezone. I prošle godine je dosta igračica otišlo, a došlo je pet nas novih strankinja pa je trener s vremenom sve uspio posložiti, tako da ne sumnjam da će i iduća sezona biti takva – optimistična je Dijana.

Igrala je u Turskoj i Slovačkoj. U Turskoj je igrala Challenge Cup te je stigla do polufinala, u ligi je bila treća. U Slovačkoj je, pak, osvojila sve – slovačku ligu, slovački kup i češko-slovačku ligu.

Važna je karika i u ženskoj crnogorskoj rukometnoj reprezentaciji s kojom je nastupila na Svjetskom prvenstvu 2019. godine u Japanu i osvojila peto mjesto.

To je za mene najveći uspjeh do sada, nešto što se ne može opisivati, to je moja reprezentacija, to je nešto nevjerojatno. Svakom je sportašu čast nastupiti u reprezentativnom dresu – ističe Dijana.

Ova rođena Podgoričanka otkrila nam je i kako se uopće našla u rukometnom svijetu.

Iz škole su me odvukli na rukomet, iako sam prvo trenirala karate. Otišla sam prvi put na rukomet i evo do dana današnjega ga igram. Lijevo krilo je za mene posebna pozicija, drugačija je to od ostalih pozicija, a i moja majka je bila krilo, samo desno, pa može biti da sam i zbog toga tu gdje jesam – dodaje.

Život u Koprivnici jako joj se sviđa.

Najveća prednost života ovdje je isti jezik i lakša komunikacija sa svima. Mana je to što sam udaljena od obitelji, ali generalno imam super život u Koprivnici te se ugodno osjećam ovdje – ističe Dijana, koja nema nekih posebnih hobija, osim možda šetnje s prijateljicama.

Ljeto planira iskoristi za odmor te uživati s obitelji i nećacima.

Svi planovi dok sam u Crnoj Gori vezani su uz to da nadoknadim vrijeme s njima – priznaje.

Lijepa je, mlada, usto i uspješna sportašica, ali ne želi otkriti nikakve detalje iz svog ljubavnog života.

Što se tiče mog privatnog života, o tome ne volim pričati. Hvala na lijepim riječima, ali ipak ovo pitanje neka ostane zagonetka za one koje zanima. Važno je samo da smo svi živi i zdravi – zaključila je Dijana Mugoša.